reklamı kapat

POPÜLER

Bu zamana kadarki en çekici KIA Sorento’ya yakından bakın [Galeri]

Geçtiğimiz aylarda ilk detaylarıyla karşımıza çıkan 2018 KIA Sorento, merak edilen tüm noktalarının fotoğraflarıyla geniş yelpazeyle karşımızda.

KIA’nın ilk detaylarını geçtiğimiz aylarda paylaştığı Sorento, ilk jenerasyonundan itibaren aldığı dikkat çekici yapıyı önümüzdeki yılla birlikte kazanıyor. Artık tam anlamıyla üç bölmeli yedi kişilik bir SUV haline gelen Sorento, Subaru’nun Ascent ile birlikte dahil olduğu sınıfta yeni bir rakip de kazanmış oldu. Ön bölümündeki gündüz farlarının yanı sıra krom dokunuşlu ön ızgarası da elden geçirilen modelde, tampona entegre edilen dörtlü sis lambası ve bu yapının çevresinde yer verilen hava girişleri yüksek sınıf bir görüntü elde etmesine önemli rol oynuyor. KIA tasarımcıları arka tarafaki stoplara LED dokunuşlu çizgisel bir değişim yapıyor.

Tasarım ve teknoloji makyajı

Spoyler ve çift çıkışlı egzozlarla tamamlan dış bölümdeki değişimler boyutu 17 ile 19 inç arasında yeni nesil jant tasarımlarıyla zenginleştiriliyor. Hız sabitletici, elektronik denge ve stabilite kontrolü, kör nokta algılama ve römork stabilite yardımı donanımların arasına ileri seviye sürücü asistanı, sürücü yorgunluk algılama ve şeritte tutma asistanının standart olarak eklenmiş olması da önemli detaylar arasında. Motor kısmında Türkiye’de satışa sunulan 2.0 litrelik turbo dizel ünitesiyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmayan Sorento’da 2.4 litrelikte dört silindir ve 3.3 litrelik altı silindirli seçenekler yer alıyor. Sekiz ileri otomatik şanzımanla kombin edilen motorların güç değerlerinin 185’ten başlayıp 290 beygire kadar değişiklik göstereceğini de belirtmekte fayda var.