reklamı kapat

POPÜLER

Kia Sorento

Sevenlerine müjde; yeni Kia Sorento için tanıtım tarihi açıklandı

Dünya genelinde 3 milyon gibi başarılı bir satış adedi yakalayan Kia Sorento, yeni nesili için gün sayıyor. Detaylar haberimizde.

SUV severler için popüler bir alternatif olan Kia Sorento, uzun zamandır bir değişim geçirmemişti. Bir süredir kamuflajsız test görüntüleri ile karşımıza çıkan modelin neye benzediğini neredeyse tamamen biliniyor. Ortaya çıkan prototip modellerin ardından Koreli üretici bir “Teaser” paylaşarak modelin çıkış tarihini de kesinleştirdi. 3 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak Yeni Sorento hakkında beklentiler büyük. Marka yetkilileri Yeni Kia Sorento’nun sınıfının gerek hacim gerek donanım olarak standartlarını yükselteceğini söylüyor. Paylaşılan fotoğrafa baktığımızda heybetli görüntü ile beraber uyumlu olan LED farları görüyoruz.  Keskin hatlı büyük ön ızgaranın heybetli görünüme kattığı payını da unutmamak gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Kia Sorento için tahmin edilen motor seçenekleri

Ürün gamının en üst noktasında yer alan Telluride’ın ışığında değişimler elde ettiğini bildiğimiz Sorento, yüksek çözünürlük görseller ile aslında karakterini daha hissedilir şekilde yansıtıyor. Aynı zamanda Kia’nın yeni tasarım felsefesi de net olarak kendini belli ediyor. Pek çok kişide bir önceki jenerasyona göre çok daha premium bir algı yaratan modelde tamponlar, ızgara, gündüz farları ve özellikle arka stop tasarımı başlı başına bir unsur olarak karşımızda duruyor. 2.0 litre benzin, 2,2 dizel ve 2,4 litre benzin üzerine yoğunlaşan beklentiler arasında biz Türkiye ve Avrupa pazarının geneli için 2.0 benzin ve 2,2 litre dizeli ön plana çıkartabiliriz. Bahsettiğimiz motor seçenekleri henüz marka tarafından onaylanmadı. Verilen bilgiler şimdilik basında gezen dedikodulardan ibaret. Kesin bilgileri elde etmek için bir ay daha beklememiz gerekecek. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Koleos