reklamı kapat

POPÜLER

2021 KIA Sorento

Değişime yakından bakın; 2021 KIA Sorento için ilk resmi görseller paylaşıldı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan 2021 KIA Sorento, markasının resmi kaynaklarından paylaşılan ilk detaylarıyla çözülmeye başladı.

2021 KIA Sorento son birkaç haftadır birbirinde fazla detaylar içeren sızıntı görselleriyle gündememize geliyor. Artık tanıtımına bile gerek kalmadı dedirtecek kadar üst noktalara çıkan bu durumun ardından nihayet resmi kaynaklar da somut adımlar atmaya başladı. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda yapılacak gösterimi öncesinde içerisinde kokpitin de detaylı şekilde yer aldığı bilgileri paylaşan KIA, modelinin geldiği noktadan bir hayli memnun ve iddialı görünüyor. İç ve dış tasarımdaki evrimiyle çok daha premium ve kendinden emin bir karakterin yakalandığını hissettiğimiz yeni Sorento’nun hibrit motor seçeneğiyle de tutumluk karakterini kazanmaya başlayacağı da netleşti.

2021 KIA Sorento

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 KIA Sorento için netleşmeye başlayanlar

Araçla ilgili paylaşılan basın açıklamasında dikkat çeken noktaların başında ebatsal değişimleri geliyor. Aks mesafesinin artırıldığını gördüğümüz Sorento’da ön ve arka bölümlerde ise biraz daha kısa bir yapı tercih edilmiş ki bu da sportifliğin yakalanmasındaki etkenler arasında. Kokpit bölümünde fotoğraflarla birlikte gelen bilgilerde ise, dijital ekranlar karşımıza çıkıyor. Sürücü ekranında 12,3 inçlik oldukça büyük bir sistemi kullanan marka, multimedya ekran kısmında ise 10,1 inçi tercih ediyor. Klima kumanda bölümlerinin yer aldığı orta bölümde ise hala fiziksel tuş tercihi de dikkatten kaçmıyor. Gelelim yeni Sorento için masada beliren ilk motor seçeneğine. Hibrit nitelikli olan ve 2.0 litrelik turbo benzinli motora dayanan bu yapı, Optima üzerinden zaten biliniyor. Büyük bir değişiklik olmaz ise Sorento için de bu seçeneği ön planda göreceğiz. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf