reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Bütçe dostu yeni iPad mi geliyor?

Bu yıl giriş seviyesi iPad ile 10,5 ve 12,9 inç iPad modellerini piyasaya süren Apple’dan yeni bütçe dostu bir tablet modeli geliyor. Apple’ a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Apple, giriş seviyesi iPad’den 70 dolar daha uygun olan bir tableti satışa sunmaya hazırlanıyor.

Giriş seviyesi tabletin yurt dışı satış fiyatı 329 dolar iken, yeni modelin 259 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Uygun fiyata iPad satın almayı düşünen kullanıcıların bu haberden hoşlanacağını söyleyebiliriz. Apple’ın bu tableti piyasaya sürerek Amazon, Huawei ve Lenovo şirketlerinin satışa sunduğu tabletlerle mücadele etmesi bekleniyor. Eğer dedikodular gerçeğe dönüşürse bütçe dostu iPad, önümüzdeki yılın sonunda tanıtılacak.

Giriş seviyesi iPad ne gibi özellikler sunuyor?

iPad Air ile aynı tasarım çizgisi sunan giriş seviyesi iPad (2017), uygun fiyata şık tasarım ve güçlü bir performans sergiliyor. iPad ailesinin popüler modeli iPad Air 2’nin yerini alan 9,7 inçlik model, iPad deneyimi yaşamak isteyen ancak bütçesi kısıtlı olanlara hitap ediyor. iPad Pro kadar güçlü bir performans sergilemese de günlük kullanım için gayet yeterli bir performans sunan iPad (2017)’de A9 işlemcisi ve 2 GB RAM kullanılıyor. Performans açısından iPad Air 2 ile aynı olan tablet 32 GB veya 128 GB depolama kapasitesi sunuyor. Tabletin 128 GB ve LTE destekli modelin Türkiye’deki fiyatı ise 2.649 TL. Tabletin detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.