reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPad

Bütçe dostu iPad hakkında son dedikodular ortaya çıktı

Apple’a yakın kaynaklardan Macotakara, bu yıl piyasaya sunulacak iPad modeliyle ilgili bilgi paylaştı. Uygun fiyatıyla dikkat çekmesini beklediğimiz modelin tasarım olarak iPad Air 3’e benzeyeceği ifade ediliyor.

9.nesil giriş seviyesi iPad’in 10,2 inç ekranla geleceği konuşuluyor. 8.nesil iPad modelinde de aynı ekran kullanıldığını söyleyelim. Bir önceki modelden daha ince ve daha hafif olacağı iddia edilen tablette Touch ID parmak izi sensörün ve True Tone/yansıma önleyici destekli ekranın yer alacağı iddia ediliyor.

Macotakara, iPad Pro’nun tasarımın ise aynı kalacağını belirtiyor. Tablette kullanılacak A serisi işlemcinin performansında da önemli derecede iyileştirme sunulacağı ifade ediliyor. Raporda tablette yer alacağı belirtilen mini LED ekran teknolojisinden ise söz edilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini-LED ekranlar yen iPad modellerine ne gibi avantajlar sağlayacak?

Mini-LED ekran sayesinde yeni iPad’lerdeki ekranın daha koyu siyahlar, daha yüksek parlaklık ve daha zengin renkler sunacağı belirtiliyor. Daha iyi kontrast oranına da sahip olmasını beklediğimiz ekranın kullanıcıların çok daha iyi deneyim yaşamasına imkan sağlayacağını şimdiden söylemek mümkün. Uygun fiyatlı modelin 299 dolardan satışa sunulacağı söyleniyor. Tablet 299 dolardan satış sunulması durumunda 329 dolardan satışa sunulan modelden daha uygun fiyata sahip olacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli