reklamı kapat

POPÜLER

iPad

iPad Air 3 hakkında yeni bilgiler

iPad Air 3’te yer alacağı söylenen iki yeni özellik internete sızdı. Sızıntılarıyla ün yapmış internet sitesi nowhereelse.fr’nin paylaştığı habere göre iPad Air 2’nin yerini alacak iPad Air 3, dört hoparlörü bünyesinde barındıracak. Nowhereelse.fr’nin yayınladığı taslak çizimine bakıldığında tablette dört adet hoparlörün yer aldığı görülüyor.

İlk kez iPad Pro’da karşımıza çıkan dört hoparlör sayesinde iPad Air 3’ün çok daha yüksek ses düzeyi sunacağı ifade ediliyor. iPad Pro’da kullanılan hoparlörlerin önceki iPad’lerde kullanılan hoparlörlere kıyasla yüzde 61 daha yüksek ses düzeyi sunduğu belirtilmişti. iPad Air 3’te kullanılması beklenen dört adet hoparlörün de benzer bir ses performansına sahip olacağı ve daha geniş frekans aralığıyla kaliteli bir ses deneyimi vadedeceği dile getiriliyor. iPad Air 3’ün bunun yanında LED flaşa da sahip olacağı iddia ediliyor. LED flaş sayesinde iPad Air 3’ün düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği söyleniyor.

Oxide TFT ekran teknolojisiyle tabletin daha parlak ve gelişmiş kontrast değeri sunacağı da konuşuluyor. iPad Pro’da kullanılan Smart Connector adı verilen bağlantı çözümünün de iPad Air 3’te yer alma ihtimali bulunuyor. Bu bağlantı noktası sayesinde tabletin Apple imzalı klavyeyle hızlı bir şekilde bağlantı kuracağı ifade ediliyor. iPad Air 3’ün bu yılın ilk yarısında görücüye çıkması bekleniyor.

iPad Air 3

YORUMLAR