reklamı kapat

POPÜLER

sphero bolt

Sphero’nun programlanabilen yeni robot topu [Video]

Sphero yeni robotik topunu kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni robotik oyuncak, programlanabilir LED ışıklandırma ile geliyor.

Sphero yeni robotu Bolt’u kullanıcıların beğenisine sundu. Son olarak Star Wars ürünleriyle öne çıkan firma, yeni robotunu programlama ile geliştiriyor. Tıpkı Mini modelinde olduğu gibi programlanarak yeni olasılıklar sunan Bolt, üzerinde 8×8 LED panel bulunduruyor. Gelişmiş sensörlerle donatılan robotik top, sadece kontrol imkanı sunmuyor. Aynı zamanda kodlama ile geliştirilerek olasılıkları artırıyor. Firmanın bu zamana kadarki en gelişmiş modeli olan Bolt, iOS, Android, Kindle, Mac, Windows ve Chrome için geliştirilmiş Sphero Edu uygulaması aracılığıyla programlanıyor. Blok kodlama tarzını benimseyen uygulama ile önceden programlanmış hareket zinciri oluşturmak mümkün oluyor. Aynı şekilde cihazın üzerindeki LED panelde görünecek ifadeyi de belirleyebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sphero Bolt’un fiyatı

Tamamen saydam bir gövde ile gelen Bolt, diğer Bolt modelleriyle kullanıldığında ise asıl marifetlerini ortaya koyuyor. Sphero, robotların birbirini izleyecek şekilde ya da birbirine çarpmayacak şekilde programlanabileceğini kaydediyor. Mini modelinden farklı olarak su geçirmez bir gövde ile gelen robot, yaklaşık 30 metre Bluetooth menzili sunuyor. 2 saate varan pil ömrü sunduğu belirtilen cihaz, çocuklara kodlamayı sevdirmeyi amaçlıyor. Bolt aynı zamanda firmanın gelecekteki ürünlerinin nasıl olabileceğine dair bir ipucu da taşıyor. Bu sevimli oyuncak yurt dışında 150 dolar fiyatla satışa sunuldu.