reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Boring Company

Elon Musk’ın ilginç şirketi Boring Company’den devasa makinelerin kontrolü için yeni yol [İzle]

Elon Musk‘ın ilginç ürünlerle sık sık gündeme oturan şirketi Boring Company, ismiyle tezat açıklamalarına devam ediyor. Şirketin paylaştığı videoda devasa makineler Xbox kumandasıyla kontrol ediliyor.

Elon Musk ve Boring Company kelimeleri yan yana geldiğinde genellikle tuğladan tutun alev püskütücüye kadar ilginç bir yelpazede ürün tanıtımları duyuruluyor. Ancak Boring Company’nin daha “ulvi” görevleri bulunuyor. Hyperloop (hız kovanı) projesini üstlenen şirket, eyaletler arası yolculuğu kısa ve zahmetsiz hale getirmeye çalışıyor. Hatırlarsanız şubat ayında şirket New York ve Washington arası yolculuklar için çalışma iznini almış ve kazılara başlamıştı. Yolculuğun süresinin 29 dakikaya inmesi bekleniyor. Takibinde mayıs ayında yaptığı sunumla beraber Los Angeles’ta test tünellerinin çalışmalarının yanı sıra Los Angeles ve havalimanı arasında gidecek olan aracın bedeli de 1 dolar olarak duyurulmuştu. Firma, şimdi ise gizemli bir makine ve kontrolü ile yeniden gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox kumandasıyla kontrol

“Şimdiye kadarki en iyi oyun” ifadesiyle paylaşılan videoda, devasa makinelerden birinin çalışma mekanizması gösteriliyor. Bir operatör tarafından yönlendirilen kısmın hareketi içinse Xbox kumandasından faydalanılıyor. Elon Musk’ın attığı tweet’e göre yeni makinelerden birinin kontrolü sergileniyor. Ancak bu makinenin amacı ve ne olduğu paylaşılmamış. Tünel projesine mi yerleştirilecek yoksa başka bir amaçla mı kullanılacak henüz belli değil gibi görünüyor.