reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Hyperloop

Elon Musk’ın Hyperloop’una binme bedeli 1 dolar

Elon Musk‘ın insanı hayattan soğutan trafik problemine çözümü detaylanıyor. Hyperloop projesini detaylandıran Musk, bu hızlı yer altı ulaşım aracına binmenin karşılığını da açıkladı.

Elon Musk’ın Los Angeles’ta yaptığı sunum, Hyperloop projesine daha yakından bakmamızı sağlıyor. Trafik karmaşasının geldiği noktada artık daha fazla yol yaparak bunun çözülemeyeceğine inanan şirketler farklı girişimlere atılıyor. Uçan taksi projelerinin sayılarının giderek arttığı günümüzde ise Musk yer altına iniyor ve süper hızlı “metro” projesini hayata geçirmeyi planlıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda New York ve Washington arası ulaşımı sağlayacak olan metronun kazı çalışmalarına başlanmıştı. Ayrıca Los Angeles’ta test tünellerinin çalışmaları da devam ederken, şehrin metro sistemi de Musk ile beraber çalışmayı kabul etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyperloop’un ücreti 1 dolar

İlgi çekici olansa bu teknolojinin kullanıcıya yansıyacak fiyatı. Hyperloop’a binmenin 1 dolar olacağı belirtiliyor. Hayli iddialı ve uygun bir fiyat diyebiliriz. Paylaşılan videoda ise sistem şu şekilde görselleştirilmiş. Yüzeyde 16 yolcuya kadar alabilen mini kapsüller sizi yer altına indiriyor. Saatte maksimum 200 km hızla gitmek istediğiniz noktaya götürüyor. Los Angeles havalimanı ile şehrin iç kısımları arasındaki yolculuğun 8 dakika süreceği kaydediliyor. Yer altında ilerleyen projenin “limitlerinin” olmadığını belirten Musk, inşayı da çok sessiz bir şekilde kimseyi rahatsız etmeden gerçekleştirebileceklerini kaydediyor. Boring Company’nin yaklaşık 1 saat süren sunumunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video