reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Boring Company
Elon Musk Boring Company

Elon Musk’ın yeni şirketi Boring Company, tuğla işine girdi [Video]

Günümüzün yaşayan en ileri görüşlü girişimcilerinden Elon Musk‘ın en yeni şirketi biliyorsunuz Boring Company. Bu şirket ile trafik sorununa odaklanan Musk, yeni şirketiyle tuğla işine de girdi.

Elon Musk, biliyorsunuz kurduğu şirketi “Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadar hızlı hale getirmek isteyen Musk, projesini fikir babası olduğu devrimsel Hyperloop altyapısını da genişletmek istiyor. Şirket bu büyük planlar için oldukça uzun tüneller kazıyor. Bu tüneller nedeniyle de ortaya ciddi miktarda toprak çıkıyor. Bu toprağı taşımanın tünel kazma maliyetinin yüzde 15’ini oluşturduğunu belirten firma, bu kumu boşa harcamıyor. Bunun için özel makineler kuran Boring Company, böylece büyük tuğlalar üretiyor. Bu tuğlaların tanesini 10 cent düzeyinde satacağı belirtilen firma, hiçbir şeyi ziyan etmiyor. Tuğla yapımını gösteren şirketin yayımladığı kısa videoda da aşağıda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Boring Company

Ünlü girişimci üretilen bu tuğlarla ile bazı denemeler de yaptırmış durumda. Farklı duvarlar ve yapılar oluşturtan Musk, bunlarla çocuklara özel tarihi yapıların kurulabileceğini belirtiyor. Bu da gerçekten güzel bir kullanım alanı olarak görünüyor. Şirket hatırlarsınız daha önce bir alev silahının büyük çaplı satışını yapmış ve bundan çok ciddi gelir elde etmişti.

İlgili Video

Şirketin gelecek hayalı nefes kesiyor