reklamı kapat

POPÜLER

LEGO MINDSTORMS Education EV3

Sphero SPRK+

Parrot Mambo MiniDrone

UBTECH Jimu Robot MeeBot Kit

Wonder Workshop Dash Robot

Skoogmusic Skoog 2.0

Apple’ın kodlama uygulaması Swift Playgrounds’a robot ve drone güncellemesi

Teknoloji hızla ilerlemesini sürdürürken yazılım alanının da önemi her geçen gün artıyor. Apple’ın popüler dili Swift ise kapsamını genişletmeye devam ediyor.

Advertisement

Apple’ın iPad için kullanıma sunduğu eğitim amaçlı yazılım uygulaması Swift Playgrounds, kodlama öğrenmeyi çok daha eğlenceli ve interaktif hale getiriyor. Robot, drone ve enstrümanlar kullanarak kodlama öğreten uygulama, öğrenciler ve Swift’e yeni başlayanlar için ideal. Apple, Swift Playgrounds’un Bluetooth destekli robot ve cihazlarla çalışabilmesi için farklı üreticilerle de iş birliğini duyurdu. LEGO MINDSTORMS Education EV3, Sphero SPRK+ ve Parrot drone’larının da dahil olduğu geniş liste, çocukların hayal gücünü tetiklerken, eğitimin yanı sıra eğlenceyi de beraberinde getiriyor. Swift Playgrounds uygulaması App Store’da ihtiyaç duyduğu güncellemeyi aldı bile.

LEGO MINDSTORMS Education EV3

Sphero SPRK+

Parrot Mambo MiniDrone

UBTECH Jimu Robot MeeBot Kit

Wonder Workshop Dash Robot

Skoogmusic Skoog 2.0


LEGO MINDSTORMS Education EV3 halihazırda yurt dışında okullarda eğitim için sık kullanılan kitler arasında yer alıyor. Çocukların gerçek hayatta karşılaşabilecekleri sorunları çözmesini sağlarken kendi LEGO robotlarını yaratmasını da mümkün kılıyor. Swift Playgrounds sayesinde çocuklar kodlamanın yanı sıra robotların motor ve sensörleriyle etkileşime geçebiliyor. Sphero SPRK+ ise popüler bir robotik top olarak öne çıkıyor. Dönen, hızlanan ve renk değiştiren bu akıllı top Swift’te yazacağınız birkaç satır kodla rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Parrot’ın Mambo, Airborne ve Rolling Spider drone’ları da yazılacak bir kodla tüm kontrolü çocukların eline veriyor. Drone’ları uçurabilir, kaldırıp indirebilir, hatta taklalar attırabilirsiniz. UBTECH’in Jimu Robot MeeBot Kit’i de Swift Playgrounds desteği sunuyor. Çocuklar robotlarını kodlamayla hareket ettirebiliyor. Wonder Workshop‘un Dash’i ise kodlamanın temellerini öğrenme açısından önem taşıyor. Yaratıcı problem çözümleri ve sayısal düşünme sistemini de destekliyor. Skoog çocukların Swift’le beraber eğlenmesini sağlıyor. Müzik çalabilir, yaratıcı yazılımlara imza atabilirsiniz.