reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon’un 276 beygirlik versiyonuyla performans testi [Video]

Almanya’da gerçekleştirilen testte Arteon versiyonları arasında satın alınabilecek en dolu ve güçlü versiyon yeteneklerini sergiliyor.

Volkswagen’in yeni amiral gemisi Arteon için ülkemizde geri sayım devam ederken aracı yurt dışında kullanma imkanı bulan kişi veya gazetecilerden ilk deneyimlerini yavaş yavaş gelmeye devam ediyor. Üç farklı benzinli, üç farklı dizel olmak üzere toplamda altı farklı motor ve üç farklı donanım seçeneğiyle kullanıcılara buluşacak olan Arteon’la ilgili kullanıcı deneyimleri şimdiden merak ediliyor. Aracın sürüş dinamikleriyle birlikte sunduğu performans üzerinde soru işaretleri de bir hayli fazlayken ortaya çıkan yeni test videosu bu soru işaretlerine önemli oranda cevap niteliğini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arteon’un en tepesinde konumlanan 276 beygir güç ve 350 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli motorun görev yaptığı versiyonuyla gerçekleştirilen hızlanma testinde önemli bir detay göze çarpıyor. Bu detay toplam ağırlık bazında Passat’tan yaklaşık 100 kilogram daha ağır olan Arteon’un sergilediği performansın küçük kardeşinden çok daha iyi oluşu. 220 km/s’in üzerindeki hızlara çıkıldığında ekrana yansıyan 40 litrelik tüketim değeri de yüzümüzde tebessüm yaratan detaylar arasında. Sözü fazla uzatmadan sizleri Arteon’un performans testiyle baş başa bırakalım. Videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.