reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A2

Sevilen Mi A1’in yerini alacak Xiaomi Mi A2’nin Geekbench sonucu ortaya çıktı

Xiaomi‘nin 2017 Eylül ayında tanıttığı Android One temelli akıllı telefonu Mi A1, yerini Mi A2‘ye bırakıyor. Bugün Geekbench‘te görünen telefon, yakında resmi olarak lanse ediliyor.

Uzun süredir gündemde olan Xiaomi Mi A2, Geekbench performans testinde karşımıza çıktı. Daha önce duyduğumuz gibi Snapdragon 660 işlemci kullanan 4 GB RAM‘li telefon, testin tek çekirdek kısmında 1.630, çok çekirdek kısmında ise 4.657 puan alıyor. Orijinali gibi temel Android deneyimi sunan “Android One” platformunda yer alacak telefon, söylendiği kadarıyla Mi 6X‘in üzerine kuruluyor. Mi A1’i Mi 5X üzerine kuran firma, bu süreci bozmayacak gibi duruyor. Hızlı güncelleme için Project Treble altyapısına destek vereceği de söylenen model, testte Android 8.1.0 kullanıyor. Bu ay içerisinde tanıtılması beklenen telefon, oldukça merak ediliyor. Tasarım konusunda ise henüz sağlam bir sızıntı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A2

Xiaomi en son Mi 8 ailesini tanıttı

Biliyorsunuz yeni aile Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE modellerinden oluşuyor. Özellikle sahte de olsa şeffaf arka bölüme sahip Mi 8 Explorer Edition dikkatleri üzerine çekiyor. Çentiğinde yer alan donanımlarla Android dünyasına iPhone X benzeri 3D yüz tanıma getiren telefon, buna ek olarak ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip. Kitleler tarafından daha çok tercih edilecek Mi 8 ise bu iki özelliği bünyesinde taşımıyor. Bu açıdan daha ucuz olan telefon, Çin’de şu an inanılmaz bir talep görüyor.

İlgili Video

Şirketin yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 3