reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A2 Android One

Amiral gemisi özelliğini Android One’a getirmek isteyen iki yeni Xiaomi modeli

Android One cihazlarıyla elde ettiği başarıyı devam ettirmeye hazırlanan Xiaomi, iki yeni model üzerine çalışıyor. Modellerin ise “amiral gemisi” özelliğiyle gelmesi bekleniyor.

Xiaomi, MIUI arayüzü ile hayli övgü toplasa da firmanın bütçe dostu Android One modelleri de çok seviliyor. Mi A serisi cihazlar ilgiyi üzerine çekerken, “erişilebilir ve güncel” Android modellerine ilgi de artıyor. Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite’ın çıkışının ardından geçen 9 aylık süre sonunda firma şimdilerde yeni bir Android One cihazı üzerine çalışıyor gibi görünüyor. XDA Developers tarafından fark edilen bu detayda firmanın üç yeni cihaz donanımını test ettiği keşfedildi. İki tanesinin ise Android One modeli olduğu düşünülüyor. Kod adları pyxis, bamboo_sprout ve cosmos_sprout olan cihazlardan bamboo_sprout ve cosmos_sprout’un düşünülen modeller olduğunu belirtelim. Zira Android One’la çıkacak olan modellerin kod isimlerinin sonuna “_sprout” eklentisi konuluyor. “pyxis” kod adlı modelin ise diğer ikisinden birinin Çin özel versiyonu olduğu düşünülüyor. Mi 6X’in Xiaomi Mi A2 modelinin Çin’de çıkan versiyonu olduğu gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekrana entegre parmak izi

Cihazlarla ilgili en heyecan verici detay ise “ekrana gömülü parmak izi” teknolojisi üzerine test edilmeleri. Yani Mi A3 ve Mi A3 Lite olarak adlandırılması muhtemel gelecek iki modelde de ekrana entegre parmak izi okuyucu görme ihtimalimiz çok yüksek. Üç cihazın beklenen özellikleri arasında Vivo V15 Pro’da da olduğu gibi 32 MP selfie kamerası bulunuyor. Cihazların birden fazla ön kameraya sahip olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Cihazlarda yer alacak işlemci de şimdilik büyük bir gizem. Ancak Mi A serisi fiyat/performans hedefli modellerle karşımıza çıktığı için, en son teknoloji Snapdragon işlemcinin yer alması pek olası değil. Snapdragon 660, 675 ya da en iyi ihtimalle 710 görme ihtimalimiz daha yüksek. Mi A2’de Snapdragon 660’ın yer aldığı düşünülünce Snapdragon 675 olası bir tercih gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Mi 9 Transparent Edition