reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3’ü ortaya çıkaran yeni sızıntı

Xiaomi, Android One çatısı altındaki modellerinin sayısını artırmaya hazırlanıyor. Yeni dedikodular Xiaomi Mi A3 modelinin yolda olduğunu işaret ediyor.

Xiaomi Mi A1 ve onu takip eden Mi A2 ile beraber firmanın Android One cihazları hayli sevildi. Yakın zamanda Android 9.0 güncellemesi alan cihazlardan Mi A2, “lite” versiyonuyla dahi karşımıza çıkmıştı. Yeni bir sızıntı ise Xiaomi Mi A3 ile karşılaşacağımızı gösterir nitelikte. Bu cihazla beraber Çinli üretici de Android One çatısına dördüncü modelini dahil etmiş olacak. Yeni cihazın “orchid_sprout” kod adına sahip olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 yolda

XDA Developers tarafından keşfedilen bu kod adda “_sprout” kelimesi dikkat çekiyor. Söz konusu bu kelime Google tarafından tasdikli tüm Android One cihazların kod adında geçiyor. Aynı zamanda elbette Mi A1, Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerin de kod adında yer alıyor. Mi A1 “tissot_sprout”, Mi A2 “jasmine_sprout”, Mi A2 Lite ise “daisy_sprout” kod adlarına sahipti. Bu sebeple Çinli üreticinin yeni bir Android One cihazı üzerine çalıştığına kesin gözüyle bakılıyor. İsminin Mi A3 olup olmayacağı şimdilik net değil, ancak ailenin devamı olabileceği düşüncesiyle Mi A3 olması muhtemel.

Mi A3 için donanım detayları ne yazık ki sızıntılar arasında yer almıyor. Ancak sızıntılara bakıldığında cihazın NFC desteği sunması bekleniyor. Sızıntılar doğrulanırsa bu model Çinli üreticinin NFC desteği sunan ilk Android One cihazı olacak aynı zamanda.

İlginizi çekebilir

Poco F1 tanıtım videosu