reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Yakında tanıtılacak yeni Xiaomi telefonlar ve sızan ilk bilgiler

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Xiaomi, birçok akıllı telefon modeli üzerinde aktif olarak çalışıyor. Şimdilik dört farklı model yolda bulunuyor.

Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite, dikkat çeken akıllı telefon modelleri olmuştu. İşte bu modeller yakın zamanda yerlerini Mi A3 ve Mi A3 Lite modellerine bırakacak. Ortaya çıktığı kadarıyla da modellere Snapdragon 700 serisi işlemciler güç verecek. Kodlarda Bamboo Sprout ve Cosmos Sprout olarak geçen telefonlardan Mi A3, Snapdragon 730 ya da 712 kullanabilir deniyor. Mi A3 Lite modelinin ise Snapdragon 710 kullanması bekleniyor. Bu işlemciler ile orta seviyeye konumlandırılan telefonlar, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Buna ek olarak Snapdragon 7xx serisi bir işlemci kullanan başka bir telefon da geliştirdiği söylenen Xiaomi, bir amiral gemisi de tasarlıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 ve Mi A3 Lite, Android One altyapısında olacak

Bu açıdan telefonların güncelleme ve sade arayüz konusunda dikkat çekeceği söyleniyor. Yukarıda bahsettiğimiz amiral gemisi ise Hercules adıyla karşımıza çıkıyor. Mi Mix 4 olabileceği tahmin edilen bu telefonun, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacağı belirtiliyor. NFC’ye gelecek cihazda, üçlü arka kamera sisteminin olacağı, önde ise tek bir özçekim kamerasının kullanılacağı söyleniyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre edileceği yeni Xiaomi amiral gemisinin, kablosuz şarj desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu modelin bilgileri de yapılan detaylı kod incelemelerinden elde ediliyor. Yani bilgilerin yüksek doğruluk payı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan Redmi Y3 modeli