reklamı kapat

POPÜLER

Airpods 3

Apple’ın AirPods ürün yetkilisinden ilginç Bluetooth açıklaması

 - Güncelleme: 01 Ocak 2022 11:27

Teknoloji devi Apple’ın AirPods ürün yetkilisi, kısa süre önce bir röportaj verdi ve burada ilginç bir Bluetooth açıklamasında bulundu.

Apple’ın ses ürünleri konusunda en önemli isimlerinden olan Gary Geaves, yaptığı açıklamada tam olarak “AirPods’lar için daha fazla bant genişliği istediğimizi söylemek doğru olur ve… Tam orada duracağım. Daha fazla bant genişliği istiyoruz.” dedi.

Bu açıklama ilginç bulunuyor çünkü Apple’ın AirPods kablosuz kulaklıklarda Bluetooth dışına çıkma ihtimali, çok rahat şekilde kendi kablosuz aktarımı teknolojisini geliştirme ve kullanma şansı bulunuyor. AirPods’lar Bluetooth temelinde sadece Apple’ın ürünleriyle kullanılmıyor ancak Apple harici kullanımda birçok özelliklerini kaybediyorlar. Bu açıdan AirPods’ların sadece Apple ürünlerine özel olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Durum böyleyken ve Bluetooth’un limitleri de ortadayken, Apple’ın halen neden kablosuz aktarım için Bluetooth kullanmak istediği anlaşılamıyor ve birçok kişi tarafından garip bulunuyor. Apple’ın genel standartları izlemeyen bir firma olduğunu herkes açık olarak biliyor. iPhone’larda halen Apple’ın kendi geliştirdiği, çok eleştiri alan “Lightning” portu kullanılıyor.

Bu arada biliyorsunuz Apple, Bluetooth’un sınırları nedeniyle AirPods kulaklarda HiFi müzik deneyimi de sunamıyor. Apple Music için ücretsiz olarak yüksek kaliteli destek getirilmesine rağmen bundan maksimum oranda yararlanan hiçbir AirPods’un olmaması tepki çekiyor. Hatta çoğu kişi bulunan dalga geçiyor. HiFi aktarım konusunda sadece kafa üstü formundaki AirPods Max’in bir şansı bulunuyor ancak o da kablolu kullanım gerektiriyor. Bu da ideal bir deneyim getirmiyor.

İlginizi Çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet