reklamı kapat

POPÜLER

Blizwheel
Blizwheel
Blizwheel
Blizwheel
Blizwheel

Parmakla kontrol edilebilen sıra dışı ulaşım aracı: Blizwheel [Video]

Şimdiye kadar gördüğümüz birçok kişisel ulaşım aracı büyük gövdelere sahip. Yani kolay kolay taşınamayan bu araçlar, bir süre sonra geri planda kalmaya başlıyor. Geliştirilen Blizwheel ise bunu değiştirmek istiyor.

iPhone 8 Plus kadar genişliğe sahip olan Blizwheel, temel olarak elektrikli bir paten modeli. Her iki ayağa takılarak kullanılabilen cihaz, 240 W gücündeki elektrik motoruyla saatte 25 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyor. 5.800 mAh gücündeki lityum-iyon bataryasıyla 25 km menzili bulunan araç, sadece bir dizüstü bilgisayar kadar ağırlığa sahip. İlginç olarak parmağa giyilebilir şekilde tasarlanan bir kontrolcüsü bulunan ürün, özel bir akıllı telefon uygulamasına da sahip. Bu uygulamadan cihazın şarjı ve kalan süresi hakkında detaylı bilgiler alınabiliyor. Gece daha güvenli sürüş için LED ışık sistemini de bünyesinde barındıran elektrikli paten, birbirine eş gövde tasarımıyla basit bir sırt çantasında dahi taşınabiliyor. Her tecrübe seviyesine hitap ettiği belirtilen ürün, gerçekten en kompakt modeller arasında yer alıyor. Ayrıca isteyenler tek ayakla da kullanabiliyor.

Blizwheel ile tüm kontrol sizde

Birbirinden bağımsız olduğu için elektrikli kaykay gibi gürünlerde çok daha özgür bir hareket kabiliyeti bulunan cihaz, performansa bağlı olarak üç farklı versiyon halinde hazırlanıyor. Şu an Indieogogo üzerinde destek arayan ilginç araç, yapılacak en az 519 dolar bağış ile 2018 Mart ayında elde edilebiliyor.

Video