reklamı kapat

POPÜLER

Kendinizi üç boyutlu figüre dönüştürmeye ne dersiniz?

Hızla gelişmeye devam eden 3D baskı teknolojisi ne yazık ki hala herkesin erişebileceği noktada değil. Beheld ise kullanıcıların 3D yazıcılarla etkileşimini artırmak istiyor.

Çiçeği burnunda girişim Beheld, 3D baskı alanında kullanıcıları kendine çekecek bir projeye imza atıyor. Firmanın arkasındaki ekip geçmiş tecrübelerinden insanların 3D baskı alanında kişisel 3D figürlere yöneldiğini fark ederek Beheld ile bütçe dostu bir alternatif sunuyor. Söz konusu proje oldukça basit. Onlarca kameradan oluşan bir kabine girip poz veriyorsunuz. Vücudunuzu tarayan 360 derece kabin dijital modelleme yapıyor ve figürünüzü oluşturuyor. Daha sonra sistem oluşturulan dijital figürü 3D yazıcıya gönderiyor ve kendi figürünüze sahip oluyorsunuz. Beheld’in tüm bu işleme biçtiği ücretse sadece 40 dolar. Basılan figürün tamamen renkli olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Sistem birebir figürünüzü elde etmenizi sağlıyor.

Her yerden ulaşılabilir

Ekibin asıl amacı ise bu 3D tarama yapan cihazları alışveriş merkezleri ve benzeri insan sirkülasyonu yüksek alanlara yerleştirmek. Projenin ilerleyen zamanlarında Amerika ve Avrupa’da çeşitli noktalarda insanlara kendi figürlerini bastırarak 3D yazıcı teknolojisinin eğlenceli yönünü ulaşılabilir kılmayı amaçlıyorlar. Beheld ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.