reklamı kapat

POPÜLER

“Apple kullanıcıları hızla Windows’a geçiş yapıyor”

Yeni MacBook Pro çok uzun süren bir bekleyişin ardından nihayet kullanıcılarla buluştu. Özellikle Touch Bar özelliği ve parmak izi okuyucusuyla dikkat çeken cihazlar satış anlamında iyi işler yapsa da Microsoft’un iddiasına göre kullanıcılar yeni MacBook Pro’dan pek de memnun değil. Hatta kullanıcılarının çoğunun Apple cihazları bırakarak Microsoft safına geçtiğini iddia ediyor. 

Surface için yılın harika bir zamanı olduğunu belirten Microsoft, Mac’ten Surface’e geçişlerin daha önce hiç olmadığı kadar arttığını belirtti. Yeni MacBook Pro’nun profesyonel kullanıcılar için “hayal kırıklığı” olduğunu ifade eden Microsoft, profesyonellerin Surface’i tercih etmeye başladığını söyledi. İnternette sürekli olarak Surface’i öven yazıların yayınlandığını dile getiren Microsoft, bu gibi gelişmelerden dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Surface Studio ile iMac’e de rakip olan Microsoft’a 2017’de Apple’ın yeni iMac modelleriyle cevap vermesi bekleniyor. Masaüstü bilgisayar tarafında rekabetin neler getireceğini ise zaman gösterecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““Apple kullanıcıları hızla Windows’a geçiş yapıyor”” için 2 cevap

  1. barış aydın dedi ki:

    Yoo! Yok öyle bir şey bence tam tersi😎

  2. Hakan dedi ki:

    Geçerler mi geçmezler mi orası bilinmez ama yeni mbp’nin kullanıcılarında ciddi hayalkırıklığı yarattığı bir gerçek. Kullanıcı kitlesi ve kullanım amaçları belli olduğu için iPhone ve iPadde olan pazarlama taktikleri macbooklara uygulanmazdı. Fakat bu son modelde mevcut kullanıcıların dışındaki kullanıcıları cezbedecek neredeyse hiçbir özellik tanıtılmadı. Touchbar, daha güçlü ses çıkışı gibi özellikler işin şov kısmı. 2012 mbp ler performans anlamında daha çok şey sunarken kimsenin gidip de 7-8k tl para verip bu cihazı alacağını düşünmüyorum. Öyle arkadaşın yazdığı gibi “yok öyle şey bence tam tersi” lik bir durum yok ortada