reklamı kapat

POPÜLER

NVIDIA otonom sürüş teknolojisi konusunda iddialı [Video]

Otonom sürüş teknolojileri konusunda geliştirme yapan üreticilerden birisi olan NVIDIA, süreci bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor.

Tesla’nın otonom sürüş teknolojileri konusunda en büyük tedarikçililerinden birisi olan ve çip desteği (Drive PX 2) sunan NVIDIA, kendi sistemini geliştirme konusunda ciddi adımlarla ilerliyor. Sensör ve kontrol sistemleri dahil olmak üzere tüm sistem geliştirmelerini kendi içerisinde geliştiren NVIDIA geçtiğimiz süreçte bu test sürüşlerini trafiğe kapalı alanlarda yapabiliyordu. Yerel yönetimin (California) NVIDIA’ya trafikte test izninin vermesiyle birlikte NVIDIA için bu süreç artık bir adım öteye gitmiş durumda.

Tesla’nın otonom sürüş yazılımlarının geliştirilmesiyle ilgili Samsung ile gerçekleştirdiği anlaşmanın ardından NVIDIA’nın kendi sistemini bir adım ileriye taşıma hamlesi daha mantıklı hal alıyor. Resmi izinle birlikte NVIDIA; Volkswagen, Mercedes Benz, Tesla, BMW ve Ford gibi otomobil devleriyle birlikte otonom sürüş teknolojisini trafiğe açık alanlarda yapabilme iznine sahip olan yirminci marka olmayı başardı. Geliştirilen teknolojinin ileriki süreçte robot yarışları gibi yarış organizasyonlarında da kullanılması planlanıyor.

VİDEO