reklamı kapat

POPÜLER

Surface Pro 7 MacBook Pro Microsoft

Microsoft’tan MacBook Pro göndermeli Surface Pro 7 reklamı [İzle]

Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce MacBook Pro göndermeli bir Surface Pro 7 reklamı yayımladı. Firma bir kez daha rakibine taş attı.

Neden Microsoft Surface Pro 7 varken bir Apple MacBook Pro almalısınız? Microsoft yayımladığı yukarıdaki video ile tam olarak bu sorunun cevabını veriyor. Firma Pro 7’nin dokunmatik ekran, oyun performansı, ayrılabilir klavye ve kalem desteğiyle MacBook Pro’dan çok daha iyi bir seçenek olduğunu aktarıyor. Yazılım devi ayrıca MacBook Pro’nın 1.299 dolara, Surface Pro 7’nin ise 890 dolara satıldığını aktarıyor ve bu şartlarda Pro 7 daha iyi göndermesini yapıyor. Ancak gerçek satış rakamları daha farklı bir tablo ortaya koyuyor. Kullanıcılar, özellikle de ABD’deki kullanıcılar MacBook’lara özellikle yeni M1’li sürümlere daha çok ilgi gösteriyor.

MacBook Pro odaklı Microsoft Surface Pro 7 reklamı ses getirirken, firmadan CES 2021’de Surface Pro 7 Plus gelmişti

Firmanın alıştığımız tasarımı çizgisini devam ettiren ve bir tablet olarak da kullanılabilen yeni dizüstü, daha çok iç donanımı üzerinden yenilenmişti. Gücünü Intel’in 11. jenerasyon işlemcilerinden alan Pro 7 Plus, eskiye oranla daha büyük bir pil taşıyor, SSD değişimine izin veriyor ve LTE desteğiyle geliyor. 5G desteği verilmeyen ve bu açıdan biraz geriye düşen dizüstü, LTE içinse Snapdragon X20 kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik olarak biraz daha detaylı bakarsak Intel Core i3 (1115G4), Intel Core i5 (1135G7)  ve Intel Core i7 (1165G7). işlemci seçenekleri olan cihaz, en üstte 32 GB RAM + 1 TB SSD ile donatılabiliyor. Pil kapasitesi 50.4 Wh olan Pro 7 Plus, aktarıldığı kadarıyla 15 saat kadar pil ömrü getiriyor. 12.3 inç 2736×18234 piksel dokunmatik ekran üzerine kurulan ürünün yurt dışı başlangıç fiyat 1.139 dolar seviyesinde.

İlginizi Çekebilir

Bu da CES 2021’de tanıtılan Apple özel klavye