reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

iPad Pro 12 inçlik Retina MacBook’u geride bıraktı

Ars Technica isimli internet sitesi kısa bir süre önce satışa sunulan iPad Pro’nun benchmark sonuçlarını paylaştı. 2,25 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden ve 4 GB RAM’den güç alan tablet, Tim Cook’a göre dizüstü ve masaüstü bilgisayarların yerini alacak.

Tim Cook’un bu açıklamasının ardından tabletin performansını inceleyen Ars Technica, Cook’un bu iddiasının doğru olduğunu gözler önüne serdi. Tek çekirdek performansına bakıldığında iPad Pro’nun 13 inçlik MacBook Pro ve Microsoft Surface Pro 4 ile neredeyse aynı performansa sahip olduğu görülüyor. 12 inçlik Retina MacBook ve 2015 MacBook Air’dan daha hızlı olan iPad Pro, GFXBench testinin OpenGL versiyonu sonuçlarında da hem diğer iOS cihazları hem de 5 inç MacBook Pro’daki Intel Iris Pro ve Surface Pro 4’teki Intel HD 520’yi geride bırakıyor. iPad Pro’nun rakipleriyle karşılaştırıldığı benchmark sonuçlarına haberin devamında ulaşabilirsiniz.

iPad Pro
iPad Pro
iPad Pro
iPad Pro

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPad Pro 12 inçlik Retina MacBook’u geride bıraktı” için 2 cevap

  1. Sevket Arslan dedi ki:

    Bende tam çok büyük ve ağır bulduğum 15″ rMBP’den 12″ MacBook’a geçiş arasında kalmıştım. 1 haftadır 12″ MacBook’u kullanıyorum ve performansı fena değil fakat kağıt üstündeki sonuçlara göre bu attan inip eşeğe binmek olacak.

  2. yalçın dedi ki:

    ipad pro’ yu bilgisayara bağlayıp ikinci ekran olarak kullanabiliyoruz ama çok büyük bir eksiği var ikinci ekran olarak kullandığımızda apple pencil aktif olmuyor neyazık umarım yazılımsal bir eksiktir ve giderilir çünkü apple pencil’in hakkını vericek profesyonel yazılımlar şuan mevcut değil