reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Go Apple iPad

Microsoft’tan Apple’a büyük taş atan Surface Go reklamı [Video]

Yazılım devi Microsoft, Samsung’un sık sık yaptığı gibi Apple’a yönelik bir reklam yayımladı. Bu reklamın merkezinde iPad ve Surface Go yer alıyor.

Büyük şirketler birbirleriyle reklamlar üzerinden rekabet etmeye devam ediyor. Şimdi ise Microsoft tarafından Apple iPad özelinde hazırlanan Surface Go reklamı karşımızda bulunuyor. Yukarıda izleyebileceğiniz bu kısa reklam içerisinde, büyük annesiyle alışverişe giden 10 yaşındaki bir kız çocuğu karşımıza çıkıyor. Bu kız çocuğu, büyük annesine “benim hayallerim büyük, bana iPad değil gerçek bilgisayar” al diyor. İşte tam bu noktada Apple’a büyük bir taş gidiyor. Çünkü Apple sık sık iPad’leri özellikle de yen iPad Pro ailesini bilgisayarların yerine koyuyor. MacBook ailesi nedeniyle bunu açıkça söylemeyen firma, yine de bu fikri üstü kapalı da olsa gündeme getiriyor. Windows işletim sistemiyle Surface Go ise doğal olarak kişilere büyük esneklik sunuyor. Yeni iPad Pro incelemelerinde herkes iOS işletim sisteminin kapalı yapısını eleştiriyor. Tabletin gücünden işletim sistemi nedeniyle yararlanamadığından bahsediliyor. İşte bu reklam tam da bu durum üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft tarafından Apple iPad karşısına çıkartılan Surface Go şu detaylara sahip

İsteğe bağlı olarak 4 GB ya da 8 GB RAM ile donantılabilen ürün, 64 GB eMMC ya da 128GB SSD seçeneklerini kullanıcılara sunuyor ve 9 saate kadar pil ömrü sunuyor. Gücünü fansız çalışan çift çekirdekli 1.6 GHz Intel Pentium Gold 4415Y işlemciden aldığı için ses çıkarmayan Microsoft Surface Go, ön kamerasıyla yüz tanıma yapabiliyor. Windows 10’u “S modu” ile çalıştıran yani sadece Microsoft Store’daki uygulamalara erişim sunan ürün, buna karşın normal sürüme yükseltme şansını ücretsiz olarak veriyor.