reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface tablet

Uygun fiyatlı “Microsoft Surface” modellerinden yeni teknik detaylar

Microsoft‘un sık sık gündeme geldiği yeni uygun fiyatlı Surface tablet ailesi için yeni bilgiler var. Bunlar direkt olarak son dönemde sağlam sızıntılar yapan Roland Quandt‘tan geliyor.

Geçtiğimiz gün FCC‘den geçen yeni Microsoft Surface tablet ailesi,  gerçekten merakla bekleniyor. Klavyesiz olarak 400 dolar başlangıç etiketiyle dikkat çeken aile, şirketin büyük kitlelere yayılması için büyük önem arz ediyor. Bu modellerle direkt olarak iPad‘in karşısına çıkacak olan Microsoft, yeni bilgilere göre modelleri Intel işlemciler üzerine kuruyor. Burada Pentium Silver N5000 ve Pentium Gold Y-serisi işlemciler karşımıza çıkıyor. Doğal olarak yüksek performans odaklı olmayan bu işlemciler, yine de Atom işlemcili Surface 3‘den daha iyi bir deneyim vadediyor. Yüksek performans isteyenler Surface Pro ailesine yönelmesi gerekiyor. Windows 10 işletim sistemi üzerine kurulacak yeni cihazların, mevcut modellerden yüzde 20 daha hafif olacağı da tekrarlanıyor. 10 saat civarında bir pil ömrü sunacağı söylenen tabletlerin, fiyat etiketi nedeniyle Türkiye pazarına da (Resmi olarak) gelebileceği söyleniyor. Ancak halen bu konuda kesin bir açıklama yapılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Microsoft Surface Tablet”

Daha önce duyduğumuz kadarıyla 10 inç boyutunda bir ekranla gelen modellerin, bu boyutla “standart ile Pro” iPad modelleri arasına gireceği söyleniyor. Köşeli değil yuvarlak kenarlı bir tasarım kullanacak ürünler, söylendiği kadarıyla USB-C portuna da sahip olacak. Bu sayede Surface ailesinde bir ilke imza atacak modeller, firmanın gelişmiş stylus kalemine de destek verecek.

İlgili Video

İşte şirketin rakip olacağı en uygun iPad modeli