reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ivy Tim Cook Apple iPhone

Tim Cook’tan Jony Ive iddialarına yönelik sert açıklama

Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta büyük bir sürpriz yaşandı ve Jony Ive Apple’dan ayrıldı. İşte bu konu sonrasında ortaya çıkanlar için Tim Cook’tan sert bir açıklama geldi.

Steve Jobs döneminin ve Apple’ın en önemli isimlerinden endüstriyel tasarımlardan sorumlu isim Jony Ive, Apple’dan ayrılacağını açıklayarak gerçekten büyük bir sürpriz yaptı. Bundan sonra LoveForm adını verdiği kendi tasarım şirketiyle yoluna devam edecek Jony Ive‘ın, Apple’dan ayrılma kararı hakkında da ilginç iddialar ortaya çıktı. Bir kaynak, Ive’ın teknoloji devini bıraktığını çünkü Tim Cook dahil tüm üst yönetimin tasarıma olan ilgisini kaybettiğini yazdı. İşte bu konuda bir açıklama yapan Cook, bu iddiaları “saçma” olarak değerlendirdi ve gerçeği yansıtmayan içerikler hakkında sert konuştu. Cook, bu haberler için “tasarım takımı ve Apple’ın nasıl çalıştığının anlaşılmadığını gösteriyor” açıklamasını da yapıyor. Tasarım takımının çok yetenekli ve hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu söyleyen CEO, tasarım tarafındaki yeni lider takımına sonuna kadar güvendiklerini de belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jony Ive sonrasında Apple’ın tam olarak ne bekliyor

Önümüzde 1-2 yıl için kesinlikle bir değişiklik beklenmiyor. Tasarım konusundaki çalışmaları çok uzun vadeli olarak gerçekleştiren Apple, bu planlara uyacaktır şeklinde yorumlar geliyor. Zaten LoveForm şirketi üzerinden Ive ile çalışmaya devam edecek firmanın, tasarım konusundaki köklü değişiklikleri 2021’den sonra atacağı yönünde analizler yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

iPad cihazlara özel yeni çizim uygulaması