reklamı kapat

POPÜLER

Polestar 1

Dünyanın en uzun elektrik menzili sunan hibrit otomobili Polestar 1’in ön siparişleri başladı!

Resmi tanıtım sürecinin yaklaşık beş ay sonrasında ön siparişlerine başlanan Polestar 1, markasının ilk modeli olarak asfalta çıkacak.

Volvo‘nun, performans markası Polestar‘ı ayrı bir logo altında elektrik geleceğini inşa etmek üzere harekete geçirmesiyle birlikte otomobil dünyasında yeni bir heyecanın başlayacağını hissetmiştik. Nitekim alınan bu kararın kısa süre sonrasında Polestar 1 adıyla karşımıza çıkan ilk model, hibrit motor teknolojisini performans odaklı bir coupe ile bir araya getirdi. 1.000 Nm gibi itici bir tork değeriyle de dikkat çeken araç, premium sınıftaki hibrit modellerin aksine 150 kilometrelik saf elektrik menzili sunarak şehir içerisindeki günlük kullanım bazında, içten yanmalı motora olan ihtiyacı yüzde 90’a kadar azaltıyor. 2019 içerisinde Çin‘de başlayacak üretim süreci için fabrika yatırımını tamamlayan Polestar, nihayet sipariş sürecinin başladığını resmi kaynakları üzerinden duyurdu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön siparişler 18 ülkeyi kapsıyor

Tanıtım sürecinin ardından yaklaşık yedi bin kişinin aracı satın alma adına kendilerine başvurduğunu belirten Polestar yetkilileri, ön sipariş sürecini şimdilik 18 ülkeyi baz alarak başlatmış durumda. Sipariş için 2.500 dolarlık ödeme talep eden marka, fikirlerini değiştiren ve aracı satın almaktan vazgeçen kullanıcılara para iadesinin yapılacağının da altını çiziyor. Açıklanan listeye göre Amerika, Kanada, Çin, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, Almanya, Avusturya, Polonya, İsviçte, Belçika, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya ve Birleşik Krallık‘ta yaşayan kullanıcılar Poletstar 1 için ön sipariş verebilecek.