reklamı kapat

POPÜLER

The Broccoli Tree Instagram

Instagram fenomeni ağacın hüzünlü hikayesi [Video]

Brokoliye benzeyen şekli yüzünden The Broccoli Tree olarak adlandırılan Instagram fenomeni ağacın hazin hikayesi sosyal medyada yaptığımız masumane paylaşımların dahi birilerini rahatsız ettiğini gösteriyor.

The Broccoli Tree, oldukça ilginç bir hikayeye sahip sıradan bir ağaç aslında. İsveç, Huskvarna’daki bu ağacı Patrik Svedberg fotoğraflayana kadar kimse duymamıştı belki de. 4 yılı aşkın süren bu macerada Svedberg, The Broccoli Tree’yi düzenli olarak fotoğraflayıp kendi Instagram hesabından paylaşmış. O zaman dilimi içinde proje o kadar büyümüş ki The Broccoli Tree kendi Instagram hesabına kavuşmuş. Yaz, güz, ilkbahar ya da kış demeden onu fotoğraflayan Svedberg, ağaca bir hikaye ve karakter katmış. İnsanların Instagram’da takip etmekle kalmadığı bu ağaç bir süre sonra turistlerin ziyaret ettiği ve pek çok insanın beraber bir şeyler paylaştığı bir noktaya dönüşmüş. Bu noktaya kadar bu ağacın pek çok insana mutluluk kattığı dahi söylenebilir. Ancak hikayenin devamı böyle değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kıskançları

Bunu hangi kelimeyle anlatmak daha doğru pek emin değiliz. Ancak popüler fotoğraf paylaşım uygulaması hatta genel olarak sosyal medyada paylaşılan en masumane mutluluklarınız bile birilerini rahatsız edebilir. Üstelik onlarla alakasız olmasına rağmen. Bu yüzden bazı kullanıcılar onlar için çok özel yerlerin ya da eşyaların paylaşımını yapmak istemez. Svedberg o kullanıcılardan değildi. Ağacı 27 bini aşkın kullanıcıyla platform üzerinden paylaşıyordu. Bu olay ünlenmeye başladığında ise hep aynı soru dönüp dolaşıp fotoğrafçıyı bulmuş: Ya ağacı keserlerse?

Hikayenin sonu da tam olarak bu soruyla başlıyor aslında. Bir gün yine The Broccoli Tree’yi fotoğraflamaya giden Svedberg ağacın bir gövdesinin uçtan uca kesildiğini ama işlemin tamamlanmadığını fark ediyor. Geri dönüşü olamayacak darbeyi alan ağaç için de bu bir son oluyor. Bir sonraki çekim günü ağaç tamamen kesilmiş halde Svedberg’i karşılıyor. Sosyal medya fenomeni olan ve bulunduğu yeri turistik bir alana çeviren The Broccoli Tree hayata veda ediyor. Ağacın hikayesinin tamamını haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz. Ağacın mevsimsel dönüşümlerini ise Instagram hesabından ya da resmi internet sitesinden görebilirsiniz.

Video