reklamı kapat

POPÜLER

70 bin ampulle aydınlatılan görkemli yılbaşı ağacı

Aralık ayına girmemizle beraber yurt dışında bir Noel coşkusu başladı. Kasım sonlarında dahi Noel teması kendini göstermişken Litvanya, Noel ağacıyla göz kamaştırıyor.

Litvanya, başkenti Vilnius’a yerleştirdiği devasa Noel ağaçlarıyla her sene çıtayı biraz daha yükseltiyor. Bu sene ortaya çıkan ağaç ise adeta göz kamaştırıyor. Şehir sakinleri ve ziyaretçiler için süslenen devasa ağaçta 70 bin ampul yer alıyor. Tüm ışıklar açıldığında ağaç uzak noktalardan dahi görülebiliyor. Geleneksel “Noel Kasabası” temasıyla ağacın etrafını saran mini dükkanlar bulunuyor. Çember şeklinde ağacı saran bu mini dükkanlar dört noktada dışarıya doğru açılıyor. Böylelikle ziyaretçiler rahatlıkla gezebiliyor. Tam ortada konumlanan ağaca doğru çekilmiş ışık şeritleri ise tasarımı tamamlıyor.

Yüzlerce oyuncakla süslenmiş Noel ağacı

Geçtiğimiz yıl hazırlanan ağaca kıyasla çok daha fazla ışıklandırmaya yer veren ekip elbette ağaca asılacak süsleri de unutmamış. Tam 27 metre uzunluğundaki ağaca yerleştirilen süsler konusunda ise hiç cimri davranılmadığını söyleyebiliriz. Tam 2.700 Noel temalı oyuncakla süslenen ağaç yakından da etkileyici görünümünü koruyor. Ağaçla beraber tüm bu Noel Kasabası 2.500 metrekarelik alanı kaplıyor. Litvanya şehrin kalbine koydukları ağaç konusunda o kadar iddialı ki bunu cümlelere dökmekten çekinmemiş. Ağacın başkent üzerinden uçakla geçen herkes tarafından görünebilecek kadar parlak olduğu söyleniyor. Ağacın fotoğraflarına haberin üstündeki galerinden ulaşabilirsiniz.