reklamı kapat

POPÜLER

dodge demon

Dodge Challenger SRT Demon ile “dünyanın en hızlı yılbaşı ağacının” yolculuğu [Video]

Hennessey Performance ekibi tarafından gerçekleştirilen keyifli projede Dodge Challenger SRT Demon yine bir rekora sahne oldu.

Yılbaşı için geri sayım devam ederken yurt dışında yaşayanlar için Noel Gecesi heyecanı iyice kendisini hissettirmeye başladı. “Al-ver ekonomiye can ver” temalı günlerin yaşandığını düşündüğümüzde de hemen her sektörden marka, özel projelerle tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışıyor ve bu saydıklarımız arasına otomobil dünyası da var. Geçtiğimiz günlerde Renault İngiltere’nin gerçekleştirdiği ücretsiz pil kampanyasıyla yüzümüzü güldüren çalışmalara bu kez Amerika’dan bir ortak var.

Hızlı markaya hızlı ağaç

Venom F5 ile dünyanın en hızlı otomobilini ürettiğini iddia eden Hennessey tarafından hayata geçirilen bu proje, “körle yatan şaşı kalkar” sözünü akıllara getirecek cinsten. Sakin ve dayanıklı yapılarıyla bildiğimiz bir ağacı sırtlanıp kendilerine benzetmek için harekete geçen ekip, Amerikan otomobil tarihinin en seri otomobili de işe katmadan edememiş. Dodge Challenger SRT Demon ve yeni bir dünya rekoru kırmak için yanlarına aldıkları ağaçla gerekli hazırlıkları yapan Hennessey, istediğini de almayı başarmış. Evet, artık dünyanın en hızlı ağacı olarak parmakla göstereceğimiz bir ödül var ve bunun en keyifli kanıtı da aşağıda izleyeceğiniz videoda. Sözü fazla uzatmadan Noel Baba’nın canını sıkabilecek ama bizleri keyiflendiren bu videoyla sizleri baş başa bırakalım.

Video