reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtımına günler kala Dodge Challenger SRT Demon’dan son adım [Video]

Dodge merakla beklenen modeli Challenger SRT Demon‘ın son videosunu paylaşarak gözünü önümüzdeki hafta düzenlenecek olan etkinliğe dikti.

Dodge’un ilk olarak 1971 Plymouth Duster üzerine şekillendirdiği ve sadece iki yıl boyunca bu isimle piyasada tutabildiği Demon adının yeniden doğacağının ilan ettiği günün üzerinden yaklaşık üç ay geçti. Markanın Challenger modeli üzerine geliştireceğini açıkladığı yeni nesil Demon modelinin ilan edildiği ilk günden günümüze kadarki süreci sizlerle birlikte takip ettik. Dodge’un belirli aralıklarda yayınladığı videolarla tasarım ve bazı özelliklerini açıkladığı modelin tanıtım etkinliği için son bir adım kaldı. New York Otomobil Fuarı 2017 kapsamında ilk kez kullanıların karşısına çıkacak olan Challenger SRT Demon için son tanıtım videosunu da yayınlayan Dodge artık şeytani yüzünü göstermek için hazır.

En güncel Challenger kasası üzerine yapılan geliştirme ve küçük değişimlerle geleceğini gördüğümüz Demon’ın özel drag lastikleriyle geleceği geçtiğimiz videolarda ilan edilen bir detaydı. Modelle ilgili halen gizemini koruyan ve en çok merak edilen noktaysa sahip olduğu motor ve bu motorun teknik değerleri. Bu zamana kadar kimi kaynaklar Demon’ın 900 beygirin üzerinde kimileriyse 757 beygirlik güç değeriyle geleceğini iddia etti. Demon ile ilgili tüm detaylar ve iddialar 11 Nisan günü düzenlenecek etkinlikle cevap bulacak. O güne kadar sizleri Demon’ın “Kıyamet günü” adıyla yayınlanan son tanıtım filmiyle baş başa bırakıyoruz.