reklamı kapat

POPÜLER

Forza 7 savaşı; Dodge Challenger SRT Demon Nissan GT-R’a karşı [Video]

Amerika’dan gelen en tatlı “donutlardan” bir tanesi olan Dodge Challenger SRT Demon, Nissan GT-R’a karşı sanal ortamda zorlu bir sınav verdi.

Oyun dünyasının en gerçekçi yarış simülasyonlarından Forza Motorsport 7‘nin piyasaya çıkmasıyla birlikte yeni bir deneyimin kapıları aralandı. 4K desteği ve etkileyici oynanışlılığıyla oyunculardan başarılı geri dönüşler alan oyundan yavaş yavaş videolar da gelmeye başladı. Her yeni jenerasyon oyunla birlikte bizim de iple çektiğimiz güncel model listesi de Forza 7’de fazlasıyla mevcut. Bu liste içerisinde dikkat çekenlerin başındaysa Amerikan tarihinin en hızlısı Dodge Challenger SRT Demon da var. Fabrika çıkış olarak drag odaklı geliştirilen Demon, oyunda zaman kaybetmeden sınavlarını vermeye başlıyor. Ericship 111 isimli Youtube kanalında paylaşılan videoda bu canavarın karşısındaysa yıllar geçtikçe güzelleşen Godzilla var.

Saliselerin yarışı

Videoya geçmeden evvel karşı karşıya gelen bu iki canavarın kaputunun altında ne çeşit mücevherleri barındırdığına bakalım. 2017 model yılıyla Demon’ın karşısında yer alan GT-R’da 585 beygir güç üreten 3.8 litre hacme sahip V6 makine görev yapıyor. Şeytan’da ise toplamda 840 beygir beygir güç üreten 6.2 litrelik V8 Hellcat motoru var. İlk bakıldığında aralarında ciddi bir güç farkı var olduğu görülse de GT-R’ın hiçte fena olmayan bir yarış çıkardığı rahatlıkla görülebilir. Haberimiz içerisinde sürpriz olarak sizler paylaştığımız ikinci yarışta ise Forza’nın resmi otomobili Porsche GT2 RS ile Lamborghini Centenario karşı karşıya geliyor. GT2 RS twin-turbo destekli 3.8 litrelik motoruyla 690 beygir güce sahipken, Centenario 6.5 litrelik V12‘si ile 760 beygirlik gücü yere aktarıyor.

VİDEO

BONUS VİDEO: Porsche GT2 RS vs Lamborghini Centenario