reklamı kapat

POPÜLER

Renault ZOE

Renault’dan “kardan adamın” bile içini ısıtacak yılbaşı projesi; “Tweet at, ücretsiz pilin gelsin!”

Noel günü ve arifesini içerisine alan iki günlük projede, elektronik cihazları için pil ihtiyacı duyan kullanıcıların yardımına Renault koşacak.

Mercedes ve Audi gibi dev üreticilerde nispeten daha kademeli ilerleyen elektrikli otomobil süreci, daha kompakt sınıflarda kendi kitlesini yaratmayı başarmış modellere ev sahipliği yapıyor. ZOE ile kendi içerisinde bunu istikrarlı ve başarılı şekilde devam ettiren Renault, halihazırda şehir içi ulaşım için akıllara gelebilecek ilk seçenekler arasına girmeyi de başardı. Sınıfa olan ilginin zirve yaptığı bir yılı geride bırakırken de akılda kalıcı bir proje için masa başında bir araya gelen Renault İngiltere ekibi, ortaya ilgi göreceğini düşündüğümüz keyifli bir iş çıkarmayı başarmış. 24 Aralık Pazar ve 25 Aralık Pazartesi gününü kapsayan projede sosyal medyadan faydalanan ekip, elektrikli aletler için iki günlüğüne ücretsiz pil dağıtımı yapacak.

Bu yılki dilekler Renault ekibine gidecek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hediye alışkanlarının da değiştiğinin farkında olan Renault ekibi, Noel gününde ve arifesinde elektronik cihazlarına dükkanlar kapalı olduğu için pil bulamayan kullanıcıların yardımına koşacak. Her türlü oyuncak ve elektronik alet için geniş yelpazede pil çeşitleriyle yola çıkacak “kurtarma ekibi” günün anlam ve önemi adına elinde hediyesini de eksik etmeyecek. Peki kullanıcıların bu hizmeti alması için ne yapması gerekiyor? Projenin detayları aslında çok basit. Herhangi bir cihazı için pil tedarik sıkıntısı çeken kullanıcıların Twitter üzerinden Renault İngiltere’ye “#SOSBattery” etiketiyle mesaj atması yeterli. Bundan sonraysa 300 kilometrelik mezile sahip olan ZOE’ye atlayan ekip adres bilgileri doğrultusunda Noel Baba’dan önce evin yolunu tutmaya çalışacak.

İlgili video