reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG Linkin Park
Mercedes-AMG Linkin Park
Mercedes-AMG Linkin Park

Mercedes-AMG ile Linkin Park arasında ilginç elektrikli otomobil ortaklığı

Üst düzey spor otomobillerin en büyük özelliği harika motor / egzoz sesine sahip olmaları. Birçok insanın sırf bu ses için tercih ettiği otomobiller, biliyorsunuz artık yerlerini elektrikli araçlara bırakıyor. Linkin Park ile ortaklık kuran Mercedes-AMG, bu yeni nesil spor otomobillerin de güzel bir sese sahip olmasını istiyor.

Artık hayatımıza giren elektrikli otomobiller, yapıları gereği inanılmaz sessiz çalışıyor. Bu normal otomobiller için çok güzel görünürken, üst düzey elektrikli modellerden “tahrik edici” bir ses çıkartması isteniyor. İşte bu yüzden Mercedes-AMG ile dünyaca ünlü müzik grubu Linkin Park bir araya gelmiş durumda. Ortak çalışarak şirketin elektrikli spor otomobillere dikkat çekici ses hazırlayacak grup, bu noktada güzel bir tercih olarak görünüyor. Metal ve rock ile rap ve elektronik müzikleri birleştirerek kendine has bir tarz yaratan grup, farklı sesler konusunda oldukça tecrübeli bir kadroya sahip. Söylendiği kadarıyla farklı sektörlerden birçok uzman ile çalışacak grup, geleceğin otomobil sesini hazırlamaya yardım ediyor.

Mercedes-AMG ve Linkin Park ortaklığı şu soruyu tekrardan akıllara getiriyor: Elektrikli otomobiller ses çıkartmalı mı?

Bunu resmi kurumlar evet olarak cevaplıyor. Örneğin Almanya elektrikli otomobillerin tamamen sessiz olmasını istemiyor. Bunu şehir içerisinde güvenlik sorunları yaratabileceğini belirten yönetim, firmalara yapay da olsa “motor sesi” koyma zorunluluğu koyuyor. Bu sayede yayaların yaklaşan araçları duymasını isteyen ülke, bu noktada bizce oldukça mantıklı düşünüyor. Aşağıda yer alan videoda görebileceğiniz üzer süreçte Audi de çalışmalar yapıyor.

İlgili Video