reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Apex Super HDR Vivo Super HDR Vivo Apex
Vivo Apex Super HDR Vivo Super HDR Vivo Apex

Vivo’nun “Super HDR” teknolojisiyle fotoğraf kalitesinde devrim

13 Mart 2018

MWC 2018‘in en çok dikkat çeken akıllı telefon firmalarından birisi Vivo oldu. APEX isimli akıllı telefonuyla büyük ses yapan firma, şimdi de Super HDR fotoğraf teknolojisini tanıttı.

Dediğimiz gibi son dönemin en çok konuşan firmalarından VivoSuper HDR fotoğraf teknolojisiyle zorlu ışık şartlarındaki çekimleri neredeyse mükemmel hale getirmeyi hedefliyor. HDR fotoğraf tekniği biliyorsunuz hali hazırda birçok akıllı telefonda yer alıyor. Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelen bu teknik, birden fazla fotoğraf ile gölge ve parlak alanlardaki dengeyi sağlıyor. Ancak bu günümüzdeki modeller biraz kısıtlı kalıyor. İşte Super HDR bunları çözüyor. Bir basışta 12 fotoğraf çeken ve bir araya getiren teknoloji, kişilere tam 12 durak dinamik aralık veriyor. Dinamik aralık ne kadar fazla olursa o kadar fazla detay yakalanıyor. Ayrıca bu değere bağlı olarak gölge ile parlak alanlar arasındaki denge de o kadar yüksek oluyor.

Vivo Apex Super HDR Vivo Super HDR Vivo Apex

Vivo Super HDR ile çıtayı yükseltiyor

Gösterilen örneklerde gördüğünüz üzere teknoloji güneşe karşı yapılan çekimlerde çok iyi sonuçlar sunabiliyor. Özellikle yukarıda görebileceğiniz kumsaldaki çekim çok iyi görünürken, teknoloji süreçte yapay zekadan da yararlanıyor. Bu teknolojinin hangi cihazlarda yer alacağı bilinmiyor ancak en büyük aday APEX gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta Çin’de lanse edilen telefon, açıklandığı kadarıyla 2018‘in ortasında seri üretime giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Piyasadaki en hayranlık verici Android akıllı telefonlardan olacak APEX, biliyorsunuz ince çerçeveleri gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. Ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla ekran gövde konusunda sınırları zorluyor. Çerçevesiz yapısına ekrana entegre parmak izi sensörünün etkisi de çok büyük olan APEX, gücünü Snapdragon 845‘den alıyor. RAM miktarı halen açıklanmayan cihaz, 5,99 inç boyutunda OLED bir ekran üzerine kuruluyor.