reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram fenomeni olmak isteyenlere “yardım eli”

Instagram fenomeni olmak istiyor ancak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız platform bu konuda size yardımcı olmak için yeni hesabını duyurdu.

Günlük 500 milyon aktif kullanıcısı olan ve 1 milyarı aşkın hesaba ev sahipliği yapan Instagram, fenomen olmak isteyenler için yeni bir çözüm sunuyor. Platformda daha çok takipçi ve etkileşim elde etmenin pek çok yolu bulunuyor. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya platformun yararlanabileceğiniz özelliklerini yeterince tanımıyorsanız ilerleme kısmı konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. İşte tam da bunun için platform @creators hesabını duyurdu. Bu hesap en basit tabirle kullanıcılara daha fazla içerik üretmesi için çeşitli ipuçları sağlıyor.

Instagram kazanç alternatifi sunmadan fenomen yaratmak istiyor

Hesap sadece ipuçları içermekle kalmayıp platformla ilgili en yeni güncellemeleri de sunmayı ihmal etmeyecek. Sadece Instagram için değil IGTV için de öneriler yine creators hesabından yayınlanacak. “Nasıl yapılır?” videolarından “fenomen görüşlerine” kadar uzanan listede Instagram’ın bazı içerik üreticileriyle çalışacağını da belirtelim. Açıklanan ilk isimler arasında LalaMilan, ShalomBlac, brycexavier, laurengodwin, Indiana, SusieMeoww ve AdamW yer alıyor. Platform aynı zamanda algoritmasının çalışma mantığından bahsedeceğini de belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan platform her ne kadar kendine fenomen üretmek istese de teknik olarak YouTube, Twitch gibi platformların sunduğu “kazanç” sistemini sunmuyor. Instagram’da işler daha çok kendinizi markalaştırmak olarak ilerliyor. Kendinizi ve hesabınızı “markalaştırdıktan” sonra diğer şirketlerle anlaşmalar yaparak yine kazancınızı kendi başınıza yönetiyorsunuz. Yani doğrudan platformun kendisinden gelir elde etme modeli bulunmuyor. Mikro veya makro influencer’lar kendi bütçelerini belirleyerek şirketlerle doğrudan çalışıyor.

Instagram’ın bu hesabı şimdi açması da ayrı bir detay. Halihazırda platformda reklamsız gönderilerin öne çıkmasının ne kadar zor olduğu düşünülünce üstelik… YouTube’un da benzer çalışmaları olduğunu hatırlatalım. Açıkçası Instagram’ın bu yeni sistemi ne kadar iyi işleyecek hep beraber göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Twitter kullanımını kökten değiştirecek yeni özellik