reklamı kapat

POPÜLER

Sanal Instagram fenomeni

Hangisi gerçek? Sanal Instagram fenomeni reklam yıldızı oldu

15 Mayıs 2019

Instagram pek çok fenomene sahip. Ancak onlardan biri tamamen sanal. CGI model “imma” kendine dergi kapaklarında bile yer buluyor.

Popüler sosyal medya platformlarından Instagram, pek çok ilgi çekici ve yaratıcı içerik üreticiye ev sahipliği yapıyor. Onlardan biri de sanal model “imma“. Bu etkileyici Instagram modeli bir yapay zeka ya da robotik sistemlerin en yeni “ürünü” değil. imma, CGI bir karakter. Gelecekteki modellik ve reklam pazarının gelebileceği noktayı şimdiden gözler önüne seren modelin platformda 50 binin üzerinde insan takipçisi bulunuyor. Blade Runner evreninde olduğu gibi imma da kendine dergi kapaklarında yer buluyor. Hem de insan modellerle beraber. Son olarak Japon makyaj markası KATE Tokyo’nun i-D Dergisi‘nin Nisan 2019 sayısınaki içeriğinde yer alan modellerden biri oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek modeller içindeki sanal Instagram modeli

i-D Dergisi’nin sayısında yer alan imma, imzası niteliğindeki Bob kesim pembe saçlarıyla Mayben Leans ve Aria Polkey Glances‘ın tam ortasında duruyor. Ancak bu çalışma imma’nın ne ilk ne de son reklam çalışması. Nike, Dior gibi firmalarla iş birlikleri bulunan imma, günümüzün en dikkat çekici modelleri arasına adını yazdırma konusunda iddialı. Aynı zamanda bir Twitter hesabı da bulunan sanal model ne yazık ki Twitter’dan sadece Japonya içerikler paylaşıyor. Instagram’da paylaştığı gönderilerde ise İngilizce açıklamalar bulunuyor. Japon kültürüyle ve filmlerle ilgilenen sanal modelin hesabını buradan takip edebilirsiniz.

imma’nın izinden gidecek pek çok yeni ve ilgi çekici sanal modellerin reklam sektörünün dinamiklerini nasıl değiştireceğini görmek için merakla bekliyoruz.

İlgili video

Platformun Hikayeler kısmına eklenen yeni özellik