reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’tan önemli YouTube projesine çok büyük destek

Son yılların en ilginç iş insanlarından SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, YouTube’da başlayan ağaçlandırma kampanyasına çok büyük bir katkıda bulundu.

MrBeast olarak da bilinen YouTuber Jimmy Donaldson, son günlerde YouTube merkezli olarak başlatılan bir ağaçlandırma kampanyası (#teamtrees) ile gündeme geliyor. YouTube kanalında 20 milyon aboneye ulaşan MrBeast, hem bunu kutlamak hem de yaşadığımız gezegene bir fayda sağlamak amacıyla 20 milyon ağaç dikmeyi hedefliyor. Birçok büyük YouTuber’ın aktif olarak destek verdiği bu kampanya için Elon Musk da boş durmadı. Bu kampanyadan bir diğer büyük YouTuber Marques Brownlee üstünden haberdar olan Musk, projeye tam 1 milyon dolarlık bir destek sağladı. Her ağaç için 1 dolar istendiği için Musk tek başına 1 milyon ağaç dikmiş oldu. Şimdiye kadar 8 milyon dolardan fazla paranın toplandığı projede, dediğimiz gibi toplam 20 milyon dolar toplanması ve bununla 20 milyon ağacın dikilmesi hedefleniyor. 1 Ocak 2020’ye kadar açık olacak projeye eğer istiyorsanız siz de buradan katılabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk büyük bağış sonrasında Twitter adını değiştirdi

Twitter’da adını yukarıda da görebileceğiniz gibi Treelon yapan Musk, yaptığı bağış ile listenin en üstüne yerleşti. İkinci sırada 150 bin ağaç ile Twitter CEO’su Jack Dorsey yer alırken, üçüncü sırada 100 bin ağaç ile MrBeast’in kendisi yer alıyor. Devamında da birçok büyük bağışın yer aldığı proje, şimdilik gayet güzel ilerliyor. Dünya’ya gerçekten çok fazla ağaca ihtiyacımız bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung telefonların yeni arayüz yapısı