reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV 5

Türkiye’de de satılabilir; işte Xiaomi Mi TV 5 ve sızan ilk bilgiler

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satılacağını öğrendiğimiz Xiaomi‘nin akıllı televizyon modelleri arasına Xiaomi Mi TV 5 de ekleniyor.

Kısa süre önce yapılan resmi bir açıklamada Xiaomi imzalı akıllı televizyonların Türkiye’ye getirilmesi için çok ciddi çalışmalar yürütüldüğü söylenmişti. Bu oldukça sevindiren açıklama üstüne Mi TV 5 akıllı televizyon modeli ortaya çıktı. Firmanın ilk görselini paylaştığı televizyon, yukarıda da görebileceğiniz gibi çok ince bir gövde ile yolda bulunuyor. İnce çerçeveli de olduğu aktarılan ve bu açıdan çok şık görünecek izlenimi oluşturan televizyon, daha önce duyduğumuz kadarıyla Samsung imzalı bir 4K QLED panel kullanıyor. Bu açıdan görüntü kalitesinin çok yüksek olacağı aktarılan Mi TV 5, NTCS renk gamutunun yüzde 108’ini karşılıyor ve söylendiği kadarıyla MEMC teknolojisiyle geliyor. Bu teknolojiyi daha önce de kullanan Xiaomi, MEMC ile gecikmeyi düşürüyor ve akıcı bir izleme deneyimi sunuyor.

Xiaomi Mi TV 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV 5 eğer gelirse Türkiye pazarında ses getirebilir

Ancak resmi olarak 5 Kasım tarihinde tanıtılacak modelin henüz satış fiyatı bilinmiyor. Bu televizyon ile beraber Mi CC9 Pro akıllı telefon ile Mi Watch akıllı saat modelleri de geliyor. Onların detayları ise burada yer alıyor. Ürün gamını büyütmeye devam eden teknoloji devi, artık hemen her alanda çok daha rekabetçi adımlar atıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın hayalleri süsleyen akıllı telefon modeli Mi Mix Alpha