reklamı kapat

POPÜLER

Audi A1 Citycarver

A segmentinde crossover dinamikleri sunacak; Audi A1 Citycarver için yurt dışı fiyatı belli oldu

Kısa sürede önemli bir pay yakalama potansiyeli barındıran Audi A1 Citycarver, iki farklı motor seçeneğiyle ön plana çıkıyor.

Markasının ürün gamına sürpriz bir şekilde dahil ettiği Audi A1 Citycarver, sınıfında daha önce örneğine çok fazla rastlamadığımız dinamikleriyle akıllarımızda yer edindi. Arazi karakterini A1 ile bir araya getirerek işleri çok daha cazibeli bir hale getiren versiyonun, farklı kullanıcı kitlesini de bu sınıfa çekme potansiyelinden kesinlike bahsedilmedi. Temmuz ayında gerçekleştirilen tanıtımın üzerinden geçen yaklaşık üç ayın ardından nihayet sipariş süreci başladı. İngiltere üzerinden radarımıza yakalanan yurt dışı fiyatı ise, bu yeni versiyon için kapıyı 22.040 sterlin gibi bir seviyeden açıyor. İşin içerisinde jant ve renk seçeneklerinin de girmesiyle birlikte bu rakam kolaylıkla 1.000 sterline kadar artış gösterebiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi A1 Citycarver iki farklı versiyonla öne çıkıyor

Donanım paketi bazında Sport ile S Line arasında gösterilen Citycarver kendi içerisinde iki farklı motor versiyonuyla tercih edilebiliyor. Giriş seviyesinde listede karşımıza çıkan 1.0 litrelik üç silindir motorlu 30 TFSI, 115 beygir güç ve 200 Nm torkla asfalta iniyor. 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek olan versiyonun 0’dan 100’e hızlanması 9,9 saniye sürerken maksimumda 197 km/s hıza erişebiliyor. 35 TFSI ise performans noktasında arayışı biraz daha üstlerde olanlara hitap edecek. 1,5 litrelik dört silindir benzinli makinenin görev yaptığı model, 150 beygir güce ve 250 Nm torka sahip. Şanzıman seçeneği konusunda aynı olan modelin 0’dan 100’e hızlanması 8,2 saniye sürerken maksimum hız bu noktada 220 km/s‘e kadar yaklaşıyor. Standart A1’e oranla 40 milimetre daha yüksek olan modelde 17 inçlik jant seti ve gövde paketindeki değişimler standart olarak geliyor. 18 inçlik jant seti ve ayarlanabilir süspansiyon sistemi ise opsiyon listesinde değerlendirilebilecekler arasında kullanıcılarıyla buluşacak.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli Volvo XC40 Recharge