reklamı kapat

POPÜLER

Audi A1 Citycarver

Giriş seviyesinde Crossover dinamikleri; Audi A1 Citycarver ile tanışın

Ailenin en küçük SUV felsefesi taşıyan modeli olarak karşımıza çıkan Audi A1 Citycarver, kullanıcıların hoşuna gidecek temek noktalar üzerine şekillenecek.

Volkswagen grubunun kısa süre önce paylaşışan bazı rakamları, SUV sınıfında atılan adımların kullanıcı nezdinde karşılık bulduğunu gösterdi. Satış rakamlarında büyük payı süpüren bu modellere olan ilginin önümüzdeki süreçte de yeni modellere yol açacağı fikri hakim. Audi A1 Citycarver modeli grup içerisindeki bu fikrin en küçük sınıfta dahi uygulanacağının en son ve somut göstergesi olacak. Geçtiğimiz yıl tanıtılan standart versiyonun üzerine geliştirilen modelin ismi de daha önce görmediğimiz bir tercih olarak hafızalarımızdaki yerini alacak. Dört tekerlekten çekişli olarak sunulmayacak olan A1 Citycarver, bunun dışındaki her noktasıyla bir crossover özelliği barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi A1 Citycarver için motor seçenekleri henüz net değil

A1 ürün gamının sınırları ileriye taşınmış en üst paketi olarak da nitelendirebileceğimiz versiyonun tahmin edebileceğiniz üzere en büyük farklarından birisi yüksekliği. Bu noktada yapılan 35 milimetrelik süspansiyon ve 5 milimetrelik jant ebat iyileştirmesiyle birlikte ortaya toplamda 40 milimetre yükselmiş bir otomobil çıkıyor. Bu sayede Citycarver ile nispeten hafif arazi dinamiklerini deneyimlemenin mümkün olduğunu da söyleyebiliriz. Audi cephesi, sınıfın kullanıcı kitlesi ve felsefesi gereği kişiselleştirme seçeneklerini de oldukça geniş tutmuş durumda. Dış bölümdeki dokuz farklı renk seçeneğiyle birlikte kokpit ve diğer temel bölümleri özelleştirmek mümkün olacak. Versiyonun temel farklılıkları ise; alt bölümde paslanmaz çelik koruma, gövde eklentileri, yeni tamponlar ve spoiler üzerine oluşuyor. Üç farklı donanım paketiyle satışa sunulcak olan A1 Citycarver’ın motor seçenekleri şimdilik açıklanmış değil. Kısa süre içerisinde sipariş alımlarına başlanılacağı da paylaşılan modelin ilk teslimatları sonbaharda yapılacak.