reklamı kapat

POPÜLER

Volvo, Audi A1 ve MINI’ye rakip olacak yeni bir süper mini sınıfı model peşinde

26 Nisan 2017

Markanın Ar-Ge departman şefi tarafından yapılan önemli açıklamalar modelin yakın gelecekte tanıtabileceğine işaret ediyor.

Yakın zamanda yeni nesil XC60 ile ürün gamını güncelleyen Volvo önümüzdeki süreçte rotasını yeni segmentlere çevirecek gibi gözüküyor. SUV sınıfına XC90 ve XC60’ın ardından XC40’ı dahil eden marka bu kez binek segmente yöneldi. Halihazırda S serisinde 60 ve 90, V serisindeyse 40,60 ve 90 modelleriyle kullanıcılarla buluşan Volvo, Audi A1 ve MINI’ye rakip olacak süper mini sınıfında bir model üzerine proje geliştiriyor. V40’ın tasarım hatları üzerine şekillenmesi beklenen bu modelle ilgili açıklama markanın Ar-Ge sorumlusu Henrik Green‘den geldi. V20 hatchback adıyla gelebilme ihtimali olan aracın bir de XC20 adıyla kompakt SUV olarak satışa sunulabileceği ifade ediliyor.

Konuyla ilgili Auto Express’e konuşan Green “Küçük boyutlu araçların yer aldığı segmentle ciddi anlamda talep var. Oldukça kullanışlı olan bu küçük araçlara yönelen kullanıcılar, üreticilerin yüksek segmentlerde sunduğu teknoloji, güvenlik, kalite, bağlanılabilirlik gibi premium opsiyonlarını burada da görmek istiyor. XC40 modelimizde kullanılan CMA platformu bu segmentte sunulacak olan araç için uygun hale getirilebilir. Burada önemli olan şey bagaj hacmi ve diz mesafesi konusunda istenilen değerlerin sunulabilmesi.” diyerek koşulların tüketicileri daha küçük ve ekonomik araçları satın almaya ittiğinin altını çizdi. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde konsept haliyle ilk adımlarını görmeyi beklediğimiz bu model premium segment diğer üreticileri de bu sınıfa yönlendirebilir. Bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR