reklamı kapat

POPÜLER

2018 Volvo XC60 çarpışma testi sonuçlarıyla güven veriyor [Video]

Volvo’nun geçtiğimiz gün Cenevre’de tanıtımını gerçekleştirdiği yeni XC60’ın güvenlik test görüntüleri yayınlandı.

Volvo’nun Cenevre Otomobil Fuarı‘yla tanıtım etkinliğini gerçekleştirdiği ikinci jenerasyon XC60’ın markanın son teknoloji güvenlik donanımlarıyla donatıldığının değerlendirme yazımızda da sıkça altını çizmiştik. Tasarım olarak çok daha dinamik bir forma kavuşan araçta 407 beygir güç ve 640 Nm tork üreten hibrit versiyon seçeneği de kullanıcılara sunulan opsiyonlardan birisi olarak dikkatimizi çekmişti. Volvo’nun yeni güvenlik ekipmanı olan direksiyon asistanın ilk kez kullandığı model olan XC60’ın tanıtım etkinliğinin ardından resmi kaynaklar üzerinden yayınlanan güvenlik testinde ortaya çıkan görüntüler “Volvo” denildiğinde neden akıllara ilk olarak güvenlik kriterinin geldiğini bir kez daha kanıtlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo’nun resmi internet sitesi üzerinden paylaştığı çarpışma testi görüntülerinde saatte ortalama 55 ve 65 kilometrelik hızla seyreden XC60’ın ön ve yandan aldığı darbelere karşı verdiği cevabı tüm açılardan görebiliyoruz. Özellikle çarpışma anında aracın altından paylaşılan görüntüler karoserin dayanıklılığını gözler önüne seriyor. Videolardan en dikkat çeken bölümse şüphesiz saate 48 kilometre hızla seyredilirken gerçekleştirilen takla testi. O testin sonucunda ne mi oldu? Bunun cevabını hep birlikte izleyerek alalım.

VİDEO: XC60 yan çarpışma testi

VİDEO: XC60 ön çarpışma testi

VİDEO: XC60 takla testi

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“2018 Volvo XC60 çarpışma testi sonuçlarıyla güven veriyor [Video]” için 5 cevap

 1. Comolokko dedi ki:

  65km hız mı ? Güvenlik vs hikaye…

 2. emre dedi ki:

  150 km hız için kim niye garanti versin? kurallara uyanlar 100-110 da bile gitse fren yaptığında 60-70 civarına inecek. testlerde 65 bazen de 90 km hızlara göre testler yapılıyor. son anda fren de yapılmıyor direk o hızda çarpıyor.

  Ve evet 65 km hızdır.

 3. 65kmhızdır dedi ki:

  Arkadaşa katılıyorum. Adamlar tank üretmiyor, araba üretiyorlar. Güvenlik işini de fazlasıyla ciddiye alıyorlar.

 4. Mühendis dedi ki:

  sanırım her gün 65 km hızla kaza yapıyorsun da 65 km hız mı demiş koşarken duvara çarpsan ağzın yüzün birbirine girer ki bu da 10 12 km sürat demek adamlar senin koştuğun hızın 5 6 katı hızda test yapmışlar ve gayet başarılı aracın için ölmen mümkün değil bu videolarda görünenden. Fizik ve matematik tabi herkesin başarılı olduğu bir dal değil sende haklısın onun için bu tip işleri mühendislere bırak bence paran var al bin sen bu arabaya

 5. Ömer Demir dedi ki:

  kardeşim adamlar çelik duvara vuruyor arabayı, esneme geri gitme vs. yok, karşıdaki de araç olsa onunda ezilmesi, esnemesi geri kaçması vs. olacak.

  Bence araca çarpmaya göre kıyaslarsak belkide 120 civarına denk geliyordur