reklamı kapat

POPÜLER

Volvo, BMW X1 ve Audi Q3 avcısı XC40’ın ardından yeni bir modele yeşil ışık yaktı

Volvo ürün gamına ekleyeceği yeni bir modelle yeni bir segmentte rekabete dahil oluyor. Geçtiğimiz süreçte konsept olarak tanıtılan model için yakın dönem planları da belli oldu.

SUV modelleri için günümüz kullanıcıları için en büyük alternatif olan crossover modellerine olan ilgiye kayıtsız kalamayanlar arasına Volvo da ekleniyor. Mercedes, BMW ve Audi gibi üreticilerin daha ulaşılabilir şehirli SUV modellerini kullanıcılarla buluşturmasının ardından segmente dahil olmak için adım atacak olan Volvo geliştirdiği yeni altyapıyla birlikte 40 Serisi‘ne ekleyeceği yeni üye ile kullanıcılarla buluşacak. Volvo’nun bu segmentteki ilk modeli XC40 olacakken bu modelin ardından yeni bir SUV’un da gelebileceği konuşulmaya başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelle ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Ar-Ge departman başkanı Henrik Green, XC40’ın yeni geliştirilen CMA mimarisine sahip ilk model olacağını ifade etti. XC40 için “Ürün gamımızdaki en başarılı modellerden biri olma şansı var.” değerlendirmesinde bulunan Green, modelin büyüyen SUV pazarında BMW X1 ve Audi Q3 gibi modellerle sıkı bir rekabete gireceğini belirtti. XC40 ile ilgili detaylı bilgi vermekten kaçınan Green, yeni platformun Çinli ortakları Geely ile birlikte geliştirdiklerini ifade ederken bu platformun Lynk&Co 01 modelinde de kullanılma olasılığı yüksek. XC40 ile birlikte bu yıl içerisinde ikinci jenerasyon XC60‘ın da tanıtımının gerçekleştileceğini ifade eden Green, tamamen elektrikli ilk Volvo modeli için yoğun bir mesai harcadıklarını ve modelin 2019 yılında kullanıcılarla buluşacağını da açıkladı. Green konuşmasının sonundaysa Volvo’nun üçüncü SUV modeli olacak olan XC40’ın ardından dördüncü bir SUV modelinin de ürün yelpazesine eklenebileceğini belirtirken bu yönde sorulan sorulara kaçamak cevaplar verdi. Volvo, XC40’ı bu yıl içerisinde kullanıcıların karşısına çıkarmayı hedefliyor.