reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volvo XC40’ın ilk güvenlik testine konuk olun [Video]

Gerçekleştirilen tanıtım sonrasında beklentileri büyük oranda karşılayan XC40’ın en çok merak edilen detaylarından olan güvenlik testinden ilk bilgiler gelmeye başladı.

BMW X1, Audi Q3 ve Mercedes-Benz GLA‘ya rakip olarak geçtiğimiz günlerde resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirilen Volvo’nun en küçük SUV modeli XC40, tanıtıldığı günden şu ana kadar olumlu geri dönüşlerle karşılandı. Tasarım ve donanım detaylarıyla büyük kardeşlerinin izlerini büyük oranda taşıyan XC40, Volvo’nun her sınıfta olduğu gibi bu sınıfta da en güvenli model olma iddiasını temsil ediyor. Sürücü asistanı, şehir içi güvenlik sistemi, fren asistanı, trafik asistanı, kontrol kaybının yaşandığı anda emniyet kemerini ve koltuğu elektronik olarak denetleyen koruma ve analiz sistemi ve 360 derece kamerasıyla sınıfının en donanımlı modeli iddiasını da beraberinde getiren XC40’ın güvenlik testleri de merak edilen bir diğer detay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bununla ilgili henüz tam sonuç henüz paylaşılmasa da Euro NCAP standartlarında gerçekleştirilen çarpışma testinden gelen ilk görüntüler elde edilecek sonucun yüksek olacağına işaret ediyor. Paylaşılan ilk videoda, saatte 50 kilometre hızla gerçekleştirilen yan bölge çarpışma testinde görüntülenen XC40’ın detaylı sonuçlarının önümüzdeki günlerde yayınlanmasını bekliyoruz.

VİDEO #1