reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge’dan sınıfında ilk niteliğinde güvenlik başarısı

Elektrikli ailenin ilk ismi olan Volvo XC40 Recharge, Amerika’da elde ettiği güvenlik seviyesiyle sınıfında bir ilke imza atıyor.

Volvo’nun içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünün öncü isimlerinden birisi olan tam elektrikli XC40 Recharge, Amerikan Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nden “TOP SAFETY PICK PLUS (TSP+)” ile derecelendirildi. Sonucun açıklanmasıyla birlikte Volvo tüm ürün serisiyle TSP+ olan bir marka konumuna geliyor. Volvo XC40 Recharge aynı zamanda bu ödülü kazanan ilk tam elektrikli küçük SUV oldu. Volvo Cars geçen ay, TSP+ ödüllerinin 2013 yılında verilmeye başlamasından bu yana otomobil üreticileri arasında bir rekor kırdı. İsveçli üretici Şubat’ta dokuz, Mart’ta beş, ve Nisan’da bir olmak üzere 2021 içinde toplam 15 TSP+ ödülü aldı.

Volvo XC40 Recharge elektirkli otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge ailenin diğer üyelerinin başarısını taçlandırdı

Elde ettikleri başarıyla ilgili konuşan Volvo Amerika CEO’su Anders Gustafsson; “Gövde stili, motoru ya da trimi ne olursa olsun, Volvo’lar çarpışmalarda yenilikçi bir koruma sunar. IIHS’nin bugün ürettiğimiz her otomobile bir Top Safety Pick Plus ödülü vermesinden gurur duyuyoruz. Otomobil üreten başka hiçbir şirket bu onurla ödüllendirilmedi.” ifadelerine yer verdi. Şirketin, yeni bir Volvo’da hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi ya da önemli bir yaralanma yaşamaması vizyonu da devam ediyor. Volvo, yeni otomobillerinde, hız sınırı, yoldan çıkma koruması ve Volvo XC40 Recharge ile birlikte piyasaya sürülen yeni güvenlik sensörleri paketi de dahil olmak üzere yeni özellikler sunuyor.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor