reklamı kapat

POPÜLER

Resmi tanıtım öncesi büyük sızıntı: İşte yeni Volvo XC40’tan ilk detaylar

Büyük bir hatayla resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan görseller, Volvo’nun kompakt SUV modeliyle ilgili ciddi bilgileri beraberinde getirdi.

Volvo’nun tanıtım etkinliğini 21 Eylül‘de düzenleyeceğini açıkladığı yeni kompakt SUV modeli XC40 için artık son bir haftalık dönem içerisine girdik. Bu zamana kadar beklenti ve ihtimallerle konuşulan araç uzun zaman sonra Volvo ürün gamına eklenecek yeni bir model olma özelliğini taşıyor. Tasarım ve donanım parçalarıyla belli seviyede gizliliğini korumayı başaran XC40’ın bu gizliliğinin son bulacağı ansa bugüneymiş. Volvo’nun Macaristan ekibi tarafından yanlışlıkla sızdırılan görsellerle dış tasarımından kokpitine kadar neredeyse tüm bölümleri ortaya çıkan XC40, konsept versiyona büyük oranda sadık kalınmış yapısıyla kullanıcı cephesinden tam not alacak gibi gözüküyor.


Geçtiğimiz yıl gösterimi yapılan ve tasarım detayları ciddi anlamda ilgi gören 40.1 konseptiyle büyük oranda benzerlik gösteren XC40, Volvo’nun imzası haline gelen “Thor’un Çekici” formlu uzatılmış LED farlarıyla ön ve arkadan oldukça başarılı bir görüntü ortaya koyuyor. Konsept versiyon üzerinde revize edilen bölümlere baktığımızdaysa ilk adımda kapı kollarının değiştiğini ve kamera olan bölüm yerine aynaların geri getirildiğini görüyoruz. Sızan görsellerde üzerinde R-Design paketini barındırdığı görülen XC40’ın içerisinde XC60 ve XC90’da gördüğümüz konsol yapısının uyarlanmış bir hali yer alıyor. Merkezinde dik konumlandırılmış büyük bir multimedya ekrana sahip olan araç elektronik park frenine de sahip olacak. Volvo’nun yeni geliştirdiği kompakt modüler platform mimarisi üzerine inşa edilmiş ilk model olacak olan XC40’ın 2.0 litre hacimli dizel-benzinli seçeneklere ek olarak 1.5 litre üç silindir ile elektrik motorundan oluşan hibrit ve yeni yedi ileri çift kavrama şanzıman seçeneğine de sahip olması bekleniyor. Volvo XC40 ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.