reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Volvo XC40

Elektrikli Volvo XC40 yine bir ilke imza atacak özelliğiyle karşımızda

Kısa süre içerisinde tüm merak edilemleriyle karşımızda olacak Elektrikli Volvo XC40, doğru yerlerinde yapılan değişimleriyle fark yaratacak.

Advertisement

Elektrikli Volvo XC40 için 16 Ekim’de düzenlenecek olan tanıtım etkinliği heyecanı devam ediyor. Markasının yeni nesil deneyim alanında attığı ilk adım olarak kullanıcıların karşısına çıkaracağı modelle ilgili resmi ipuçları da bu kapsamda kademeli olarak masada belirmekte. Kısa süre önce altyapı dinamikleri, dış tasarım ve ön bölümündeki ek saklama alanı gibi dinamikleri üzerinden değerlendirmesini yaptığımız elektrikli XC40, kokpitindeki özelliklerle de bir ilke imza atacağının sinyallerini vermeye başladı. Volvo resmi kaynakları tarafından paylaşılan ilk detaylar ile duyurusu gerçekleştirilen bu detaylar birlikte, multimedya sisteminin standart olarak android tabanlı geleceğini görüyoruz. Bu da seri üretim bir otomobil için XC40’ın ilk olacağı anlamına geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Volvo XC40 android tabanıyla neler sunacak?

Volvo’nun bu özellikle ilgili şu aşamada değindi birkaç temel noktanın olduğunu söylemek mümkün. Multimedya sisteminin fabrika çıkış olarak Google altyapısıyla gelmesiyle birlikte kullanıcıları anlık güncelleme desteği bekliyor. Gerek işletim sistemi gerekse sunulacak uygulamaların eksikleri bu sayede anlık olarak kapatılabilecek. Volvo’ya göre bu entegrasyon sayesinde hız limiti ve viraj asistanları gibi önemli destekler de daha rahat geliştirilebilir ve fonksiyonel noktalarda deneyimlenebilecek. Yine standart olarak Google Assistant desteğini de sunacak olan multimedya sisteminin, sesli komutlar konusunda da çok daha hassas olması bekleniyor. Tanıtımı için önümüzdeki bir haftadan daha kısa bir süre kalan elektrikli XC40 ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.