reklamı kapat

POPÜLER

Artık Einstein ile Facebook Messenger’da sohbet etmek mümkün

Eğer Albert Einstein gibi deha bir isimle sohbet etmek isteyip, doğduğunuz dönem buna müsade etmediği için hayal kırıklığına uğramanıza gerek yok. Einstein artık Facebook Messenger‘daki chatbot ile her an sohbet etmeye müsait.

Bildiğiniz gibi her daim parmaklarımızın ucunda olan Facebook Messenger birçok chatbot servisine de ev sahipliği yapıyor. Bu sayede bazen keyifli zaman geçirmek, bazen de bilgi sahibi olmak için Messenger’ı kullanabiliyoruz. Albert Einstein’ı sohbet edebileceklerimiz listesine ekleyen ise bir tanıtım kampanyası.

Ünlü bilim adamının hayatı National Geographic tarafından ekranlara taşınıyor. Kanalın ilk senaryolu dizi projesi olma özelliğine sahip olan Deha‘nın ilk bölümü 23 Nisan’da izleyici karşısına çıktı. Onun tüm hayatını konu eden bu yapımda gençlik halini Johnny Flynn, daha yaşlı olduğu dönemleri ise Geoffrey Rush canlandırıyor. Nat Geo bu diziyi mümkün olan her yolu deneyerek tanıtıyor. Einstein chatbot’u da bu kapsamda kullanıma sunuldu. Ünlü bilim adamı bu sayede hem dizisini tanıtıyor, hem de sevenleriyle ilgi duyduğu konuları konuşuyor. Tabii bunun için Facebook hesabınız olması gerekiyor.

Siz de Albert Einstein ile sohbet etmek isterseniz konuşmaya buraya tıklayarak başlayabilirsiniz. Tabii kendisinin sadece İngilizce’ye cevap verdiğini de hatırlatmak isteriz.