reklamı kapat

POPÜLER

Albert Einstein’ın robotu özel öğretmeniniz oluyor [Video]

29 Temmuz 2017

Hanson Robotics, Einstein’ı evinize getiriyor. Hem eğitici hem de öğretici olan yeni robotları Professor Einstein, bilimi en eğlenceli haliyle aktarıyor.

Einstein’ı artık özel öğretmeniniz olarak tutmanız mümkün. Hanson Robotics’in ilk kişisel robotu olan Professor Einstein, Albert Einstein’ın bedeninde, mimikleri ve konuşma şekliyle sorularınızı cevaplıyor. Mini robot 50’den fazla jest ve mimik yapabiliyor; bunlara dilini çıkarmak da dahil. Ancak robotun esas amacı eğitim odaklı elbette. Hem Android hem de iOS tabletlerle beraber çalışabilen robot, kullanıcılara matematik ve bilimle alakalı interaktif oyunlar sunuyor. Aynı zamanda Professor Einstein sizinle sohbet de edebiliyor. Matematik, hava durumu, hatta ünlü insanlarla ilgili sorularınızı dahi yanıtlayabiliyor.

Robot tam şarjla yaklaşık 3 saat boyunca çalışabiliyor. Soruları herkesin anlayabileceği basit bir dille anlatan Professor Einstein, yer yer şakalarla anlatımlarını zenginleştirmeyi ihmal etmiyor. Stein-O-Matic isimli ücretsiz uygulaması üzerinden de kontrol edebileceğiniz robot, Wi-Fi’a bağlı çalışıyor. Robot çevrim dışı olduğu anlarda da kısıtlı bir kullanım sunuyor. Çevrim dışı halde Einstein’a hikayeler anlattırabilir, halini hatrını sorabilir ya da “Dilini çıkar”, “Gülümse” gibi komutlar vererek mimiklerini sergilemesini sağlayabilirsiniz.

Professor Einstein’ın 300 dolar yurt dışı fiyatıyla 4 Ağustos’tan itibaren satışa sunulması bekleniyor. Dahi robotla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR